У Тернополі вкрали саджанець “Тарасової верби”

Така "окраса" тепер - на місці вкраденої ялинки
Така “окраса” тепер – на місці вкраденої ялинки

Гілочку тієї верби, яку колись посадив Тарас Шевченко, перебуваючи на засланні в Казахстані, вкрали просто зі скверу Кобзаря.

Про це повідомили в Управлінні житлово-комунального господарства Тернопільської міської ради, благоустрою та екології міської ради сьогодні, 20 листопада.

Читайте також. Тернопіль: злодій ходив під’їздом і навмання торкався ручок дверей

Нагадаємо, у жовтні 2012 року на знак пам’яті про Великого Кобзаря біля міської ради, на клумбі поряд із квітами, міський голова Сергій Надал посадив гілочку верби заввишки приблизно 35 сантиметрів. Таким чином Тернопіль приєднався до акції “Тарасова верба”, що була приурочена 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка.

Саджанець передав нашому місту керівник Тернопільського земляцтва в Києві Ярослав Фліссак. Привезли деревце активісти аж із Канева, а саме – з Чернечої гори, де знаходиться могила Тараса Шевченка.

Читайте також. Тернополянин крав мобільні телефони і… здавав у ломбард

Посадили вербу саме біля міської ради з метою безпеки, адже та ділянка добре освітлена та оснащена веб-камерою. Малесеньку гілочку вирощували поблизу споруди мерії та вже тоді планували через два роки, коли деревце зміцніє, пересадити до пам'ятника Великому Кобзареві.

Відтак минулого тижня вербу пересадили у сквер Кобзаря. Вирішили, що не варто афішувати цього, аби беззахисне деревце не привернуло до себе зайву увагу. Однак коли через два дні представники «Зеленбуду» приїхали, щоб полити деревце, його вже там не було.

Фахівці відділу благоустрою та екології управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології після цього прикрого випадку звернулися до правоохоронних органів. Уже тривають слідчі дії.

Читайте також. В одній із тернопільських квартир злодії «взяли» 32 тис. дол., 45 тис. грн і золото

До речі, ця крадіжка дерева – не перша у Тернополі. Буквально днями неподалік від підприємства ПП «Східний масив» працівники висадили невеличку сріблясту (блакитну) ялинку, яку доглядали та підживлювали спеціальними гранульованими підживами, аби та стала справжньою окрасою міста. Однак потішила своєю красою ялиночка не довго – буквально через місяць її вкрали.

Така ж доля спіткала значну частину туй, які використовували як вертикальне озеленення. Наскільки нам відомо, злодіїв так і не знайшли.

Софія Левицька