Тернопільщина буде ініціювати присвоєння Славі Стецько звання Героя України (Фото)

Слава Стецько
Слава Стецько

Святкування у Тернополі 95-ї річниці з дня народження видатної уродженки Тернопілля націоналіста і народного депутата України кількох скликань Слави Стецько було сьогодні невелелюдним, однак за участі перших осіб влади області і Тернополя, а також Конгесу українських націоналістів, який ініціює присвоєння Славі Стецько звання Героя України.

Вони поклали квіти до пам’ятника Ярославу Стецьку, та до меморіальної дошки Славі Стецько, що розміщені поряд у центрі Тернополя на бульварі Шевченка.

Хор “Заграва”, що в ньому співають учасники національно-визвольної боротьби, колишні політичні в’язні та репресовані радянською владою, виконав кілька патріотичних пісень.

Були й промови, у яких влада казала про непересічність постаті, доробку і прикладу для нинішніх українців Слави Стецько, а також про те, що вона заслуговує звання Героя України.

"Багато епізодів з біографії Слави Стецько стали легендами ще за її життя. Мене особливо вражало те, що ні Ярослав, ні Слава Стецько до кінця життя так і не взяли собі громадянства жодної країни. Навіть після здобуття Незалежності, вороги України всіляко затягували цей процес. Пані Слава отримала український паспорт лише у 1997 році, після чого, з рекордним у новітній історії результатом, перемогла на довиборах до Верховної Ради України. Ярослава Стецько - приклад справжньої жінки, гідної доньки України, лицарки духу та віри. Взірець жертовного громадського діяча, політика, яким рухала висока шляхетна Ідея", - сказав міський голова Тернополя Сергій Надал.

"Такі люди, як Слава Стецько, повинні ставати прикладом для нас як зразок патріотизму та відданості державі.  Особливо це важливо зараз, коли ворог щодня посягає на територіальну цілісність України, на життя та благополуччя наших побратимів. Слава займала дуже сильну життєву позицію, нам слід черпати сили в її історії. Тому ми плануємо надіслати листа Президентові України із проханням надати Славі Стецько звання Героя України посмертно. Сподіваюсь, спільно з представниками КУНу, які, власне, ініціюють це рішення, ми зможемо це зробити", - заявив голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Довідково: Ярослава (Слава) Стецько  - українська політична діячка, журналіст, співорганізатор Червоного Хреста УПА, Антибільшовицького блоку народів (АБН). Дружина і соратниця Ярослава Стецька. Голова ОУН(б) (1991-2001). Перший лідер партії Конгрес Український Націоналістів (КУН). Депутат Верховної Ради України другого, третього і четвертого скликань.

Слава Стецько народилася 14 травня 1920 року в селі Романівка нині Теребовлянського району Тернопільської області. 12 березня 2003 року померла у Мюнхенській лікарні. Похована на Байковому цвинтарі в Києві.

Фото з сайтів Тернопільської міськради і Тернопільської ОДА.

Стецько1Стецько2Стецько3Стецько4