У Тернополі триває фестиваль “100 фільмів за 100 хвилин” (Відео)

ТернопільІІІ Всеукраїнський фестиваль екстремально-короткого кіно «100 фільмів за 100 хвилин» готовий дивувати жителів різних куточків України.

Покази проекту у Тернополі стартували 5 листопада і триватимуть включно до 12-го числа. Глядачів чекають у кінотеатрі «Палац кіно» (вул. І.Франка, 8).

Читайте також. Вхід на концерт — за добровільними внесками, які передадуть бійцям АТО

Нагадаємо, проект презентує глядачам оригінальний формат короткометражних фільмів, єдине обмеження якого – одна хвилина.

– Сто сюжетів, сто думок, сто переживань, сто історій для роздумів – таку концентрацію вражень годі й уявити! – кажуть організатори. – Тим паче, в наш час, з неймовірно швидким темпом життя, коли кожна хвилина – на вагу золота, а інколи може змінити дуже багато, і насамперед у нас самих…

Читайте також. Тернополянам пропонують пожартувати про… політику і націоналізм

У програмі фестивалю – безліч сюрпризів: документальний фільм – учасник цьогорічного фестивалю «Sundance», роботи титулованих творців старого та нового світу, українські фільми від наймолодших до зрілих кінематографістів. «Сталевий Арні» заспіває всім відомий хіт разом зі своїми колегами по цеху, японський режисер Кого Нада представить фільм про Терренса Маліка, та ще безліч авторських рефлексій на події, що відбувалися з нами за останній рік.

– Опис усіх фільмів займе значно більше часу, ніж 100 хвилин, тому ми пропонуємо просто прийти та насолодитися кіно! – додають у кінотеатрі.

Читайте також. У понеділок у виші Тернополя стартує Тиждень української культури

Так уже вийшло, що «100 фільмів за 100 хвилин» – це фестиваль екстремально короткого кіно. Причому йдеться про повноцінні фільми, кожен з яких апелює до глядача та розповідає історії, які, здавалося б, неможливо вкласти в одну хвилину. Тут – ігрове, анімаційне, документальне та експериментальне кіно без обмежень за темою, автором та іншими факторами.

До речі, промо-ролик для події (див. унизу – прим.) створив британський аніматор Тревор Харді, який був минулорічним учасником фестивалю. Відомий у західних колах художник надихнувся ідеєю фестивалю та захотів якось долучитися до його розвитку.

100 films in 100 minutes 2014 promo from KISFF on Vimeo.

Довідково. Докладніша інформація щодно фестивалю, дати та місця показів – на сайті проекту: www.100films.kisff.org.

Софія Левицька