У Тернополі створили виконком обласної ради. Тепер він керуватиме краєм (Відео, Фото)

P1250031-nВиконком Тернопільської обласної ради створили 25 січня під час сесії облради. У його складі – 25 осіб.

Читайте також. Депутати облради висловили недовіру голові Тернопільської ОДА Валентину Хоптяну (Відео, Фото)

У залі сьогодні зібралися представники ВО “Свобода”, УНП, “Нашої України”. Майде у повному складі прийшли фракції “Єдиного центру” та Народної партії (Блок Литвина). Депутатів від “Партії регіонів” на сесії не було. Їхні місця зайняли активісти Майдану у Тернополі.

Отже, до складу виконкому ТОР, за попередньою домовленістю, увійшли: Леонід Бицюра, Ігор Вардинець, Тарас Пастух, Володимир Камінський, Олександр Стадник, Володимир Стаюра, Михайло Тимошик, Степан Турецький, Марія Чашка, Віталій Шафранський, Віктор Мартинюк, Теодозій Кухарський, Наталія Михно, Ігор Яворський, Василь Турецький, Любомир Шимків, Євген Дутка, Володимир Болєщук, Сергій Надал, Роман Навроцький та представник Народної Ради України.

Голова облради Василь Хомінець пояснив, що при формуванні виконкому враховували квотний принцип. Мовляв, у новостворений орган, який перебере на себе функції керівництва справами на Тернопіллі, ввійшли ті, хто найбільше себе проявив під час Майдану у Тернополі.

Читайте також. Легітимною Народну Раду України визнала Тернопільська облрада

На прохання депутатів до складу виконкому врешті включили також позафракційного депутата облради Степана Барну, голову обласної ради, його першого заступника Сергія Тарашевського («Єдиний центр») і заступника Олега Боберського (УНП).

Троє депутатів залишилися без карток, тому їхні голоси враховували автоматично після підняття руки. Втім, це не завадило підтримати рішення «в цілому» 82-ма голосами «за». Такі ж органи влади тепер відповідним рішенням запропонували створити у місцевих радах нижчого рівня – у районах, містах і селищах Тернопілля.

Додамо, що сесійна зала Тернопільської обласної ради сьогодні заледве помістила усіх охочих представників громадськості, політичних партій, ЗМІ. Що там відбувалося – читайте згодом у репортажах нашого кореспондента.