У Тернополі створили фільм про священика, життя та смерть якого є таємницею (Відео)

PB240029-nДокументальну стрічку «Святитель і патріот», присвячену пам’яті митрополита Іоана (Боднарчука) – відомого церковного діяча, славного сина Тернопілля, презентували сьогодні, 24 листопада.

Зробив це для представників місцевих ЗМІ особисто архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький (УПЦ КП) Нестор (Писик).

Читайте також. Отець Василь Брона розповів священикам з Тернопілля про перебування у Лисичанську (Фото)

Святий отець сподівається, що інформація про достойного земляка тепер дійде до якомога більшої кількості його земляків і загалом українців.

Для створення стрічки, за його словами, було аж дві нагоди: по-перше, у квітні минуло 85 літ з дня його народження ; по-друге, саме в листопаді відзначаємо 20 років із дня трагічної загибелі митрополита Іоана. Звісно, краще було б подію провести ще у квітні, але її відклали через події в Україні.

Власне, не лише частина життя, особливо участь в УПА та відбування покарання за це, а й навіть смерть святого отця оповиті таємницею. Він загинув в автомобільній аварії. Вірогідно, митрополиту стало зле, адже він напередодні жалівся на болі у серці.

– Митрополит Іоан – патріот, натхненний проповідник, богослов, мудрий вчитель і духовний батько тисячам українців, невтомний служитель Богу та людям, – каже отець. – І це є несправедливо, що його земляки так мало про нього знають.

До фільму увійшли кадри відеохроніки, розповіді-спогади людей, які знали та любили владику. Багато з них, згадуючи отця, плакали.

– До останнього свого дня славний ієрарх працював задля кращої долі співвітчизників та гідного місця Української Православної Церкви в світі.

Читайте також. «Молитва – це наша найбільша сила і зброя сьогодні», — отець Олег Харишин (Фото)

До речі, автори фільму визнали, що працювати нам ним було і цікаво, і важко. По-перше, вони зустрілися з великою кількістю людей, які знали отця за життя, розповідали про нього дуже дивні речі. По-друге, про митрополита Іоана – дуже мало інформації. Його біографія – суцільні білі плями.

Прем’єрний показ стрічки відбудеться 28 листопада у «Палаці кіно» (вул. І. Франка, 8). Початок – о 17 год. Там можна буде придбати цифрову копію фільму.

Довідково. Митрополит Луцький і Волинський Іоанн (у світі: Василь Миколайович Боднарчук) народився 12 квітня 1929 р. Загинув 9 листопада 1994 р. Він був першоієрархом нововідродженої у 1990 році Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ). Братом митрополита Василія (Боднарчука). У 1992 р. перейшов в УПЦ КП.

Софія Левицька