У Тернополі студенти вшанували “Небесну сотню” (Фото)

основнеСтуденти Тернопільського медичного університету теж віддали шану «Небесній сотні». Не одна сльоза скорилася під час цього скорботного заходу.

Читайте також. Тернопіль: панахида за бійцем 15-ї сотні Артемом Мазуром – у Катедрі

Нагадаємо, 28 лютого минуло дев’ять днів від того часу, як трапилися найкривавіші події у Києві на Майдані.

Спершу духовенство відслужило поминальну Літургію за загиблими в актовій залі ТДМУ. Потім священики звернулися до молоді із проханням запам’ятати цей історичний урок. Про це повідомила прес-служба Тернопільського державного медуніверситету імені І.Горбачевського.

Читайте також. Тернополяни збирають гроші на повторну операцію Олесі Жуковській

– Минуло дев’ять днів з того часу, як в неофіційній війні декількох можновладців з народом загинуло десятки людей. Під час військових дій такі втрати є страшними, – каже архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор. – Та коли немає війни, а люди гинуть посеред міста без належного захисту і за те, що вони українці, такі речі вражають кожного. Ми всі відчуваємо велику втрату. Серед загиблих багато представників різних народів і всіх регіонів України. Всі вони уже в небесних оселях моляться за те, аби Бог дав нам мудрість збудувати справді вільну, квітучу державу. Таку країну, де кожен буде почуватися у безпеці, зможе вдосконалюватися і розвиватися. Від кожного з нас залежить те, щоб така ситуація більше не повторювалася…

Читайте також. Гурт С.К.А.Й. хоче кліпом об’єднати Україну. Допомогти можуть усі

Подякували молоді представники наукового і громадського секторів, зокрема кандидат історичних наук Леонід Кравчук, голова екологічного полку Українського козацтва Олександр Ліщенко, отаман окремого козацько-десантного екологічного осередку Володимир Мосейко, лідер «Правого сектору» на Тернопіллі Василь Лабайчук, ректор, викладачі та студенти медуніверситету. Висловитися міг кожен охочий, адже в залі діяв «вільний мікрофон».

– Сьогодні перед нами стоїть завдання зробити Україну кращою. Ті хлопці, які йшли на барикади, не знали чи повернуться назад, але вони не шкодували свого життя, – каже Василь Лабайчук. – Ця жертва була не для того, аби хтось став прем’єр-міністром чи президентом. Всі вони загинули за зміну системи та ситуації в Україні, адже від перестановки доданків сума не змінюється. Відповідно від зміни облич при владі система також не зміниться. Для того, щоб смерті були немарними, кожен з нас повинен сам для себе зробити люстрацію. Хочу подякувати всім медикам за ту велику місію, яку вони виконали на Майдані. Слава Україні!

Читайте також. “Революція гідності має відбутися у свідомості кожного з нас”, – активіст Майдану у Тернополі

Студент шостого курсу медичного факультету Дмитро Андрощук був учасником подій на Майдані. Він поділився своїми спогадами з присутніми.

– Студенти, викладачі, робітники повинні задуматися над тим, до чого ми довели свою державу, що у ХХІ сторіччі довелося ставати на захист країни перед армією Мордору, – наголосив Дмитро Андрощук. – Так жартома майданівці називали силовиків, які служили режиму Януковича. Ви бачите не всіх, хто віддав усе для того, аби ми жили краще. Багато хто з загиблих досі неопізнаний, закатований і не знайдений. Багато кого врятували медики. Лікарям – особлива подяка за віддану працю. Ми повинні розуміти, що «Небесна сотня» передала естафету кожному з нас щодо побудови країни. Саме на Майдані я зрозумів значення слів нашого гімну. Закликаю вас, аби ці смерті не були марними, зайнятися побудовою майбутнього і залишили своїм нащадкам сильну та квітучу Україну.

Упродовж заходу на екрані постійно показували фото загиблих, лунала пісня «Пливе кача», з перших акордів якої у всіх починали тексти сльози. Студенти-медики після завершення поминальної акції з запаленими свічками вирушили на центральну площу міста, аби разом із тернополянами віддати шану «Небесній сотні».

Довідково. Висловлюємо щире співчуття сім’ї та родичам Олександра Ліщенка, який відійшов у вічність 1 березня. Колективу ТДМУ ще пощастило почути авторські пісні у його виконанні. Ми всі вічно будемо пам’ятати про Олександра Ліщенка. Вічная пам’ять!