У Тернополі салютом і молитвою вшанували пам`ять Січових Стрільців (Фото)

PB010037-n96-ту річницю проголошення Західно-Української Народної республіки відзначили сьогодні, 1 листопада, у Тернополі.

Cвітлу пам’ять Січових Стрільців вшанували пішою ходою від майдану Волі до могили українських героїв на Микулинецькому кладовищі.

Читайте також. Поминальний день у Тернополі – затори біля кладовищ почалися ще під обід (Фото, Відео)

У процесії взяли участь представники влади, ветерани національно-визвольних змагань, духовенство, молодь. Біля символічної могили священики відслужили панахиду за упокій усіх, хто віддав своє життя у боротьбі за Україну.

Віддаючи шану Січовим Стрільцям, голова Тернопільської обласної державної адміністрації Олег Сиротюк наголосив, що сьогодні ми вшановуємо пам`ять людей, які зуміли зорганізуватися і розпочати рух за відновлення української держави.

– Завдяки їхньому чину вже у незалежній Україні виросла молодь, яка стала двигуном Революції Гідності і започаткувала докорінні зміни, яких так потребує наша держава, – зазначив очільник Тернопільщини. – Герої «Небесної сотні», вояки, які віддали своє життя у зоні проведення Антитерористичної операції – це правдиві нащадки славних Січових Стрільців. Згадуючи їхній подвиг, маємо пам`ятати, що боротьба за українські цінності, за національну і соціальну справедливість триває. І перемога залежить від кожного з нас. Тому бажаю кожному з нас бути гідним тієї слави і жертовності наших предків та новітніх Героїв.

На мітингу-реквіємі звернувся до присутніх і заступник голови обласної ради Олег Боберський.

– 1 листопада є важливою датою для української історії, адже 96 років тому політична еліта Галичини заявила про себе як частину великої України, – каже він. – Адже тоді, у 1918 році, великими українськими патріотами був здійснений перший крок  – проголошення Західно-Української Народної Республіки, яка  не бачила себе без об’єднання з усією Україною. З цього моменту власне і починається відлік нашої Держави. Тому ми сьогодні тут, на могилах Січових Стрільців, складаємо щиру молитву, запалюємо свічки пам’яті.

Пам’ять загиблих Героїв вшанували військовим салютом і хвилиною мовчання. Відтак представники обладміністрації, обласної та міської рад поклали квіти до могили Січових Стрільців.