У Тернополі придбали казначейських зобов’язань на суму 650 тис. грн, а план – 2 млн грн (Відео)

P7030032-nДопомогти українському війську грошима закликав депутатів обласної ради начальник філії Тернопільського обласного управління «Ощадбанку» Ярослав Соляр сьогодні, 3 липня.

Читайте також. У Тернопільській області вже реалізували майже 500 казначейських зобов’язань “Військові”

– У нашу область надійшло Казначейських зобов’язань України “Військові” на суму 2 млн грн, – каже він. – Викупили наразі майже 650 таких цінних паперів. Хоча деякі сусідні з нами регіони вже перейшли межу у мільйон…

До речі, наша область задніх не пасе, але спрацювала наразі посередньо.

Ярослав Соляр розповів депутатам, що саме собою являють цінні папери, які випустили і почали розповсюджувати ще у травні. Купуючи Казначейські зобов’язання України “Військові”, за його словами, люди матеріально підтримують Збройні Сили України. Адже ці гроші йдуть винятково на армію. Через два роки придбані сертифікати можна буде обміняти назад на свої гроші і, до того ж, отримати відсотки – 7% річних.

- За дорученням мінфіну цінні папери реалізує “Ощадбанк”, - додає пан Соляр. - Сертифікати цих казначейських зобов’язань, номіналом у тисячу гривень, перебуватимуть у обігу 24 місяці. Їх продають в усіх відділеннях «Ощадбанку» - чи у селі, чи в місті.

Виплату  відсотків здійснюють щопівроку - за відривними купонами при сертифікаті. Їх – чотири. Оскільки відсотки почали нараховувати ще в травні, то нині сертифікат «коштує» вже близько 1009 грн, пояснив виступаючий.

- Така практика обігу казначейських зобов’язань не нова, - продовжує Ярослав Соляр. - Після закінченні обігу цінних паперів, спрямованих на підтримку війська, а це - травень 2016 року, люди матимуть ще рік, аби обміняти сертифікати на свої гроші.

До слова, такі сертифікати вже придбали голова обласної ради Василь Хомінець, перший заступник Сергій Тарашевський і заступник голови Олег Боберський. Тож голова облради активно закликав у залі всіх депутатів зробити те саме. Зрештою, працівники банку бути присутні у фойє і готові були надати всі необхідні послуги на місці.

Керівництво батальйону територіальної оборони Тернопілля також звернулося до обласної ради, що вона допомогла облаштувати необхідну охорону для зброї у колишній військовій частині. Оскільки провести цю фінансову операцію неможливо, Василь Хомінець попросив депутів зробити посильний внесок на ці потреби всіх партійців особисто.

Довідково. Казначейські зобов’язання – це цінні папери, які випускає держава для цільового залучення грошей від населення. У випадку зобов’язань “Військових”, випущених у травні цього року, – вони спрямовані винятково на фінансування потреб армії.