У Тернополі перебуває копія ікони, яка у 590-му врятувала Рим від чуми (Фото)

P4130002-nСимволи Світових днів молоді сьогодні, 16 вересня, у Тернополі перебувають останній день.

Їх перенесли з костелу у Архикатедральний собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці. Після цього святині помандрують на Хмельниччину.

Читайте також. Тернопілля: у Зарваниці рятувальників рясно окропили освяченою водою (Фото)

У рамках підготовки до Світових днів молоді, що відбудуться у Кракові у 2016 році, 14 вересня зі Стрия Львівської області до римо-католицького костелу Божого Милосердя i Матері Божої Неустанної Помочі, що в Тернополі, прибули “молодіжні” дерев’яний хрест і копія чудотворної ікони Пресвятої Богородиці “Спасіння Римського люду”. Спільно з сотнями тернополян символи Світових днів молоді зустрів і заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Леонід Бицюра, повідомив сайт ОДА.

- “Історія “Хреста святого року”, або “паломницького” чи “молодіжного”, як його ще йменують,  сягає 25 березня 1983 року, - зауважив настоятель римо-католицької парафії у Тернополі отець Андрій Малік. – Тоді, під час ювілейних Світових днів молоді святий Папа Іван Павло ІІ сказав поставити цей дерев'яний хрест у базиліці біля вівтаря. Через рік, 22 квітня 1984-го, Папа передав його молоді, наказавши, щоб несли його на цілий світ як знак любові Христа та спасіння.

Читайте також. Тернопіль: святині молодь зустрічатиме у римо-католицькому та греко-католицькому храмах

З того часу дерев'яний хрест і мандрує країнами від одних Світових днів молоді до інших.

- У 2003-му Папа, який був дуже великим шанувальником Діви Марії, забажав, щоб до хреста приєднався ще один символ — копія чудотворної ікони  Пресвятої Богородиці “Спасіння Римського люду” (“Salus Populi Romani”) , оригінал якої перебуває у Римі в базиліці Санта Марія Мадджоре”, - додав о. Андрій.

До речі, у 590 році ця ікона врятувала Рим від чуми. Папа Григорій Великий наказав процесійно носити її вулицями міста. І моровиця відступила.

- Нині Україну огортає смуток і біль за патріотами, Героями, які віддають своє життя, захищаючи суверенітет і соборність нашої держави, - зазначив Леонід Бицюра. - Хочу вірити, що як у 590 -му ця чудотворна ікона звільнила Рим від чуми, так і в 2014-му, вона звільнить нашу державу від новітньої, “путінської чуми”. І тоді з-за чорних хмар страждань українцям знову усміхнеться сонце миру та перемоги…

Софія Левицька