У Тернополі ОСББ звільнили від сплати податку за землю, але треба її взяти у власність

осббПередати земельні ділянки для обслуговування багатоквартирних житлових будинків у власність створених громадянами ОСББ – із такою ініціативою  виступила Тернопільська міська рада. 

Усе – щоб зменшити податкове навантаження, повідомляє сайт міської ради.

Читайте також. Он-лайн-сплата за комунальні послуги у Тернополі відтепер йде через ПриватБанк

– За укладеними договорами оренди земельних ділянок для обслуговування багатоквартирних житлових будинків розмір орендної плати до 31.03.2014 р. розраховували з коефіцієнтом 0,09 від земельного податку за рік. Розмір земельного податку становить 1% від нормативної грошової оцінки ділянки, – розповідає начальник відділу земельних ресурсів Тернопільської міської ради Віктор Кібляр. – Відповідно до п. 27 розд. І Закону «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» встановили, що розмір орендної плати не може бути меншим за 3% нормативної грошової оцінки. Тобто розмір орендної плати тепер зріс у 33 рази. За зазначеним Законом, ці зміни набрали чинність з 1 квітня 2014 р.

Тернопіль – одне з перших міст, що надало 100% пільгу щодо плати за землю всім ОСББ. Для цього потрібно, аби керівники об’єднань звернулися в Тернопільську міську раду із заявою про передачу землі у власність ОСББ.

Читайте також. Керівник тернопільського ОСББ надто економив на вивезенні сміття – муніципальна поліція розбереться

- Ми запропонували вихід для того, щоб зняти цей тягар, усі земельні ділянки, що - під будинком, навколо будинку, передати у безпосередню власність ОСББ, - каже міський голова Сергій Надал. – У Тернополі є таких 320 об’єднань співвласників. Тож 27 лютого прийняли рішення звільнити їх від податку на землю. Оскільки ми такі звільнення можемо давати тільки з податку на землю, тому потрібно отримати землю у власність. Якщо земля далі не буде у власності, тоді доведеться платити орендну плату, на яку така пільга не поширюється.

Очільник Тернополя вчергове звернувся до всіх керівників ОСББ з проханням звернутися в Тернопільську міську раду із заявою про передачу землі у власність об’єднань.

- Потрібно написати заяву встановленого взірця, подати в центр надання адміністративних послуг, наші фахівці з земельного відділу скажуть, які документи слід подати додатково для того, щоб люди мали можливість не сплачувати податок на землю. Це варто зробити якнайшвидше, бо до того часу податкова служба може виставляти претензії щодо стягнення орендної плати, яка є дуже високою, - додав Сергій Надал.

Софія Левицька