У Тернополі небо плакало, згадуючи депортованих українців (Відео)

памятник– То саме небо плаче за лемками, – традиційно звучить у натовпі тернополян, коли вони згадують депортацію українців у 1944-1946 роках.

У неділю, 24 серпня, у скверику, що біля парафіяльного управління УГКЦ, відбулося урочисте відкриття пам’ятного знаку депортованим із Лемківщини, Холмщини, Перемишлянщини.

Як розповіли автори пам’ятника – львівські брати-скульптори Володимир та Андрій Сухорські, композиція представляє собою стилізоване дерево, коріння якого перерізане написом «Українцям, жертвам депортації 1944-1946 років».

– Ми намагалися передати цю подію як духовну трагедію народу, який був насильно вигнаний, вивезений з батьківщини. Сам пам’ятник виконано з використанням двох видів матеріалів: крона та стовбур дерева – з бронзи, а частина під написом, який перетинає коріння, – з пісковику, що підкреслює життєву та духовну міць народу, насильно відрізаного від своєї рідної землі», – повідомили скульптори.

Читайте також. Що тернополяни бажають Україні у 23-й рік незалежності (Фото)

Участь у заході взяли керівники краю, громадські активісти, городяни. Вочевидь, людей було б набагато більше, якби не погода – від ночі у Тернополі не просто ллє дощ, місто заливає. Люди кажуть, то навіть погода плаче у 70-ту річницю депортації українців…

Докладно - у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.