У Тернополі не допустять провокацій, про які говорив Москаль (Відео)

obleshyk2Про очікувані в квітні та травні провокації у Тернополі місцева міліція знає. Більше того, уже почала готуватися, аби не допустити криваве протистояння.

Читайте також. Прокурорам Тернопілля нині найбільше потрібні комп’ютери (Відео)

Аби ситуація не вийшла з-під контролю 28 квітня та особливо – 9 травня, начальник управління УМВС України в Тернопільській області Василь Облещук пропонує співпрацювати партійцям, громаді і правоохоронцям. Лише так вдасться втримати контроль над містом і краєм.

– Ми  спроможні утримати спокій у нашій області, – сказав він.

Нагадаємо, 17 квітня відбулося чергове засідання сесії Тернопільської обласної ради. Депутати у кінці засідання заслухали інформацію начальника управління УМВС України в Тернопільській області Василя Облещука про події 18-19 лютого 2014 року у Тернополі та Тернопільській області.

Читайте також. Ув’язнених на Тернопіллі використовували як безкоштовних робітників (Відео)

Але після цього відбулися події, які є не менш цікавими для громади. По-перше, депутат-нашоукраїнець Євген Дутка запитав пана Облещука, чи готова міліція до того, про що нещодавно повідомив нардеп Геннадій Москаль.

Головний міліціонер краю відповів, що правоохоронці – «в курсі». Більше того, вже думають, в який спосіб можна буде нейтралізувати ситуацію, якщо подібне станеться.

- Як на мене, співпрацювати мають і політики, і громада, і міліція, тоді провокацій не буде, - каже він.

Але така відповідь задовольнила не усіх. Свободівці, які були проти призначення Василя Облещука на посаду, навіть пікети влаштовували, пригадали йому, що відбувалося кілька років поспіль у «Старому парку» 9 травня.

- Ми знаємо, чиї вказівки виконували правоохоронці під час подій Майдану, зокрема і 18-19 лютого, - сказав депутат обласної ради Роман Навроцький. – Також прокоментуйте інформацію зі звукозаписами телефонних розмов генерала міліції Віктора Сака, який віддавав команду застосовувати зброю проти людей.

Читайте також. “Політику роблять люди, які переносять цінності та ідеали, якими володіють”, – політик (Фото)

Також свободівець нагадав, що Василь Облещук декілька років поспіль проводив комуністів під червоними прапорами 9 травня до Пагорбу Слави і віддає накази бити та арештовувати націоналістів.

- Ви відвідуєте 9 травня під комуністичними прапорами з ідеологічних переконань, чи виконуєте накази? Чи готова міліція запобігти сутичкам цього року і які заходи уже проведені? – запитав політик.

Читайте також. Кадрові проблеми в ОДА: звітувати про деякі програми не було кому (Відео)

На що з трибуни головний міліціонер мовив: «Якби не 9 травня, то ніхто й не знав би, хто такий Облещук… Ви ж чудово знаєте, що ми всі там робили… У Мене крові на руках немає…»

- Щодо подій 18-19 лютого, то я пам'ятаю, як міліція зі стін ОДА кидала світло-шумові гранати в людей і було проведено попереджувальні вистріли з автомата, - додав політик.

Читайте також. На батальйон територіальної оборони треба понад 4 мільйони 700 тис. грн (Відео)

Василь Облещук підтвердив, що правоохоронці біля ОДА мали п’ять світло-шумових гранат, але зброю не застосовували. Попереджувальні залпи у повітря – 39 вистрілів - міліціонери робили лише під час захоплень приміщень міліції. Мовляв, це було необхідним кроком, адже у підвалі відділку перебували 47 заарештованих із підозрою на вчинення різних злочинів. Треба було захистити тих людей. Тож міліціонери забарикадували лавками двері. Крім того, там була зброя, яку могли викрасти.

- Я бачив там депутата Барну, Стаюру і ще кількох, а… вас я тоді в ОДА щось не бачив, - замислився Василь Облещук, відповідаючи свободівцю.

Фактично підбив підсумок розмови депутат облради, а тепер ще й заступник голови ОДА Леонід Бицюра. Він повідомив, що вже створили обласний штаб, метою роботи якого є запобігти будь-яким провокаціям у Тернополі та області. 

Довідково. Російські спецслужби готують масштабні провокації в західних областях України. Про це повідомив народний депутат Геннадій Москаль. За його даними, масові заворушення припадуть на святкування річниці створення дивізії СС “Галичина”, які зачеплять Тернопіль. Мовляв, 28 квітня, в день, який вважають днем створення дивізії СС “Галичина”, центральними вулицями Львова, Івано-Франківська та Тернополя мають пройти марші з символікою СС “Галичина” та гаслами, які сприйматимуться жителями Південно-східної України, як загроза свободі, життю та майну. Ще одна мета провокацій – використати святкові дні - 1-9 травня для широкомасштабних акцій агресії по всій Україні з метою протистояння “неонацистам”, прихильникам СС “Галичини”, “бандерівцям” тощо.