У Тернополі народне віче пішло штурмувати будівлю, де працює обладміністрація

P1230001-nМайже тисяча городян близько 17 години 23 січня прийшли під «білий дім» у Тернополі.

Утім, зайти у дім, де працює обладміністрація, усім разом, штурмом відразу не вдалося. Адже вздовж усього фасаду розставили міліціонерів. Кілька найміцніших бійців у погонах міцно тримали центральні двері. Із мегафоном біля них весь час стояв керівник Штабу національного спротиву Володимир Стаюра. На голові у чоловіка – зелена військова каска.

Читайте також. Губернатор Івано-Франківщини засудив дії влади у Києві і вигукнув “Слава Україні!”

Та як – віче прийшло, а його не пускають! – нарікав тернополянин старшого віку, який ніяк не міг пробитися наперед – натовп, чим ближче було до дверей, стояв усе щільніше.

Читайте також. Штурм Львівської ОДА міліція назвала переговорами, а прокуратура почала досудове розслідування за фактом захоплення

Люди, яким було погано чути спікера – у пана Стаюри зламався мегафон, перепитували один в одного, про що політик розповідає біля дверей. Повз натовп, який розмістився на майданчику під «білим домом» та частково – на сходах, проїжджали дорогою авто. Дехто з водіїв сигналив – на підтримку мітингувальників.

– Зараз у Києві триває перемир’я, йдуть переговори, – каже пан Стаюра. – Ми не йдемо напролом. Має бути спокійний прохід, аби ми могли зайти в будівлю. Треба, щоб міліція не перешкоджала вільному заходу…

Читайте також. Тернополян просять запалити свічки у вікнах осель – у знак скорботи

Час від часу люди кричали всі разом «Банду геть!». А коли Володимир Стаюра почав обіцяти міліціонерам, що їх ніхто не каратиме, якщо вони пропустять людей у будинок, то натовпом кілька разів прокотилося «Міліція – з народом!». Дехто навмисно при цьому мовчав. Люди один одному переказували чутки про тисячні зарплати, які нині отримують беркутівці за участь у боях на Грушевського у Києві. Мовляв, ті, що у нас стоять – стільки не мають…

Варто додати, що кілька молодих чоловіків у натовпі було у масках або із перев’язаними хусткою обличчями. Настрій у людей не був веселим. Відчувалася нервозність. Дехто навіть зло косився у бік журналістів, які фотографували та знімали подію на відео.

– Ми вже приходили до головного міліціонера області кілька разів. Не раз його запрошували прийти на віче, – розповідає пан Стаюра. – Але Віктор Сак нас ігнорує… Хлопці, відійдіть. Адже вам тут жити.

Читайте також. Тернопіль на 2014 рік отримав бюджет виживання (Відео, Фото)

До речі, на той у будівлі вже майже нікого не було. Святилися лише кілька вікон на окремих поверхах. У фойє, біля міліцейського посту було кілька людей у формі. Було схоже, що ними керував чоловік сер нього віку, вдягнений у цивільне.

Як стало відомо згодом, мітингувальники зайшли у приміщення. У фойє ведуть прийом кілька депутатів різних рівнів. Частина людей піднялася до приймальні “губернатора”. Ми будемо відстежувати перебіг подій і повідомимо вам, чим завершився штурм.