У Тернополі молодь змагатиметься у тих видах спорту, в яких досягнув успіхів Генерал УПА (Фото, Таблиця змагань)

Roman_Shukhevych_UIAІз 28 лютого до 8 березня 2015 року з нагоди вшанування пам’яті Романа Шухевича, молодіжні громадські організації Тернополя, органи студентського самоврядування та Молодіжна міська рада проведуть IV спортивні змагання на Кубок Генерала УПА Романа Шухевича.

Відкриття змагань – о 9 год. у суботу в спорткомплексі ТДМУ, що за адресою: вул. Коцюбинського, 3.

Читайте також. Зголошуватися на молодіжні змагання «Кубок Шухевича» пропонують тернополянам

Як повідомив молодіжний міський голова Тернополя Любомир Шимків, цього року у змаганнях братимуть участь 16 команд, а саме: “Стріт воркаут Тернопіль”, Спілка Української Молоді (СУМ), “Сокіл”, “Пласт”, “Молода Просвіта”, “Фундація Регіональних Ініціатив (ФРІ)”, Автономні націоналісти, ТМГО “Файне місто”, “Школа Молодої Еліти (ШМЕ)”, Зборівський районний “Сокіл”, “Галицькі Зубри”, Студентська “Свобода”, Студентська рада ТНЕУ, Студентська рада ТНПУ, Студентська рада ТНТУ, Студентська рада ТДМУ.

Нагадаємо, Роман Шухевич був багатогранною особистістю - не лише командиром УПА, а й успішним спортсменом, бізнесменом, музикантом.

Читайте також. Підготовка партизанів у Тернополі триває — заняття проводять щосуботи

- Головною особливістю Кубку є те, що змагання проводять із видів спорту, в яких Генерал УПА досягнув значних успіхів: футзал, волейбол, баскетбол, естафета, стрільби, шахи, бокс, плавання, скелелазіння, - пояснив пан Шимків.

До речі, Роман Шухевич вигравав змагання Галичини із плавання на 100 м, біг із перешкодами на 400 м, створив спортивний пластовий гурток «Ясний тризуб», активно грав в ігрові види спорту, добре стріляв, займався фехтуванням, ходив на лижах, провів перший пластовий табір на воді в 1927 р., а в 1925 році, не використовуючи спеціального спорядження, почепив на скелях Довбуша український прапор.

Читайте також. Тернопіль: обласна влада вкотре клянеться, що відродить біатлонну базу (Фото)

- Він був один з тих, хто вчасно зрозумів справжній глибокий сенс тіловиховної ідеї та її значення, зокрема для молоді, - вважають тернопільські активісти. -  Ця людина, вважала, що справді освіченим можна рахувати лише того, хто вміє «читати і плавати» — переводила цю засаду не лише у своєму житті, але й намагалась привити її іншим.

Довідково. Змагання проходять 4-й рік поспіль. Закриття змагань і нагородження переможців пройде 8 березня о 16:30 у спортивному комплексі ТДМУ.

Графік змагань на період з 28 лютого до 8 березня 2015 р.

Вид спорту Футбол Баскетбол Волейбол
Дата 28 грудня 1 березня 7 березня
Час проведення 10:00 - 16:00 10:00 - 16:00 10:00 - 16:00
Група 1, 2 3, 4 1, 2 3, 4 1, 2 3, 4
Місце проведення спортивний зал ТДМУ Школа №3 спортивний зал ТДМУ Школа №3 спортивний зал ТДМУ Школа №3
Вид спорту Плавання Стрільба Шахи Біг Скелелазіння Бокс
Дата 2 березня 3 березня 3 березня 4 березня 4 березня 6 березня
Час проведення 17:00 - 18:30 16:00 17:00 15:00 - 17:00 18:00 18:00
Місце проведення басейн "Політехнік" тир біля "Універсаму" Й. Сліпого, 3 (приміщення Просвіти) Центральний стадіон міста Федьковича, 11 (домівка Пласту) Українська гімназія

* Півфінали та фінали з ігрових видів спорту, таких як футзал, волейбол і баскетбол відбудуться 8 березня з 10:00 до 16:00 в спортивному комплексі ТДМУ.

Софія Левицька