У Тернополі міська влада терміново виділила гроші на придбання необхідного для допомоги хворим на Covid-19

ф1Жодного хворого на коронавірус у Тернополі не зареєстровано, однак міська влада у терміновому порядку виділяє гроші на придбання необхідного для допомоги хворим на Covid-19, щоб бути готовими в разі потреби.

Як повідомляє сайт Тернопільської міськради, сьогодні на позачерговій сесії депутати внесли зміни у міський бюджет і виділили 5 млн грн на закупівлю апаратів штучної вентиляції легень і ще 5 млн для забезпечення лікарень міста іншим необхідним у боротьбі з коронавірусом.

Читайте також: Міський голова Тернополя звернувся до Президента, Уряду і ВР України через коронавірус (Відео)

Як повідомляла раніше ІА “7 Днів Україна”, 16 березня міський голова Тернополя закликав найвищі органи влади України терміново внести зміни в законодавство, щоб на місцях без довготривалих процедур тендерів могли закупити апарати штучної вентиляції легень та інше медичне обладнання. Тернопіль апаратів штучної вентиляції легень, за повідомленням Сергія Надала, хоче купити 20.

Відповідні зміни ВР сьогодні внесла в законодавство.

«Ми спрямовуємо додаткові кошти у сумі понад 10 млн грн для  потреб медичної галузі, з яких понад 5 млн грн – на придбання апаратів штучної вентиляції легень. Інша сума коштів буде направлена на потреби медичних закладів для придбання предметів індивідуального захисту, гігієни, медикаментів», – сказав міський голова Тернополя Сергій Надал.

Він наголосив, що лікарні міста готуються до роботи в особливий час карантину та імовірності поширення захворюваності на коронавірус. Відповідно, підготовлено можливість перепрофілювання як самих лікарень, так і відділень в міських лікарнях. Це превентивний захід.

«У місті одна з лікарень  буде базовою для лікування хворих на COVID- 19, якщо такі пацієнти будуть, – зазначає міський голова. – Інша лікарня буде передбачена для проходження обсервації тих, хто був в контакті з хворими. Також ще одна лікарня залишиться базовою для лікування всіх тернополян з іншими видами захворювань».

У разі підозри на коронавірусну інфекцію, тернополянам варто звертатися «гарячу лінію» оперативного штабу – 098 441 59 81.