У Тернополі лише 8 тисяч родин оформили субсидії із 48 тисяч, що мали її навесні

1У Тернополі із понад 48 тисяч домогосподарств, що мали субсидію на перше травня цього року, на початок жовтня оформили документи лише трохи більше як вісім тисяч.

— Уряд повідомляє, що місцеве самоврядування має повний вплив на призначення субсидій. Але це неправда, — каже заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. — Адже комісії, що створені на місцях для розгляду заяв претендентів на субсидію в тому разі, коли управління соцполітики їм відмовляє, можуть діяти винятково в межах постанови уряду.

За словами Бицюри, в результаті значна частина українців, зокрема й жителів Тернополя, не матиме цієї допомоги. Почнеться опалювальний сезон, люди побачать платіжки й, очевидно, прискорять оформлення документів — субсидію призначають із місяця звернення.

Якщо жителі не платитимуть за тепло, підприємства-надавачі житлово-комунальних послуг опиняться в критичній ситуації: їм не надходитимуть кошти від громадян і держава не компенсуватиме видатків, бо не буде підстав — не призначені субсидії. Уже тепер, за словами Бицюри, КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» має заборгованість 19,9 млн грн, «Тернопільміськгаз» — 8,8 млн грн.