У Тернополі аналізуватимуть помилки ЗУНР і згадуватимуть Героїв

ЗУНР96-ту річницю проголошення Західно-Української Народної республіки урочисто відзначать у Тернополі завтра, 1 листопада.

З нагоди проголошення ЗУНР і вшанування пам’яті Січових Стрільців і вояків УГА у нашому місті відбудеться похід від майдану Волі до Микулинецького кладовища.

Читайте також. Тернопіль: митрополит Василій Семенюк подарував айдарівцям авто (Фото)

Там о 14 год. проведуть поминальну панахиду та покладання квітів до могил Січових Стрільців. Також цього дня об 11 год. у бібліотеці для дорослих розпочнеться відзначення циклом інформаційних повідомлень «ЗУНР: вікопомний чин українського народу».

Довідково. Західно-Українська Народна Республіка – українська держава, що фактично існувала протягом 1918-1919 рр., формально ж і до 1923 р. на території Західної України зі столицею у Львові, постала після Першої світової війни в результаті розпаду Австро-Угорщини. Охоплювала територію заселену українцями – Галичину, Буковину й Закарпаття. Але 22 січня 1919 року ЗУНР об’єдналася з Українською Народною Республікою, отримавши назву Західна Область Української Народної Республіки.

Софія Левицька

п/п Назва заходу Час проведення заходу Місце проведення заходу
1 Цикл інформаційних повідомлень «ЗУНР : вікопомний чин українського народу» 11 год. Управління культури і мистецтв / Бібліотеки для дорослих
2 Урочиста хода до могил УСС з нагоди 96-ї річниці утворення ЗУНР. Поминальна панахида, покладання квітів до могил Січових Стрільців 14 год. Управління культури і мистецтв / майдан Волі – Микулинецьке кладовище
3 Урочиста хода та поминальна панахида за Митрополитом Андреєм Шептицьким з нагоди 70-річчя від дня його смерті 17.30 Управління культури і мистецтв / Архикатедральний собор Непорочного Зачаття Божої Матері – вул. Січових Стрільців (пам’ятник А. Шептицького)

За інф. сайту міської ради