У Тернополі 1 січня – смолоскипна хода на честь Степана Бандери

banderaСмолоскипна хода, приурочена 106-й річниці від дня народження Провідника української нації Степана Бандери відбудеться 1 січня 2015 року у Тернополі. 

Збір учасників – о 17 год. біля “Маяка” (масив «Дружба»). Про це повідомили у прес-службі Тернопільської міської організації ВО «Свобода».

Читайте також. За що тернополяни вдячні Богу, який допоміг гідно прожити 2014 рік?

Урочиста хода пройде за таким маршрутом: вулиця Гетьмана Мазепи; вулиця Руська (до Центрального універмагу); бульвар Т.Шевченка; Театральний майдан; вулиця Грушевського; майдан ім. Степана Бандери.

- Слава Степану Бандері!  Слава Україні! Пам'ятай своїх Героїв! – закликають організатори.

До речі, також у перший день року проведе смолоскипну ходу Борщівська районна організація ВО "Свобода". Акція розпочнеться збором учасників о 16 год. біля фігури Ісуса Христа (навпроти офісу банку "Хрещатик"). Піша хода вирушить із державними, партійними прапорами та смолоскипами вулицею С.Бандери до храму УГКЦ, де священнослужителі відправлять панахиду за Степаном Бандерою та воїнами, які поклали своє життя за волю та славу України.

Довідково.  Степан Андрійович Бандера — український політичний діяч, ідеолог і теоретик українського націоналістичного руху ХХ століття, після розколу Організації українських націоналістів голова Проводу ОУН-Б.
Степан Бандера і Ярослав Стецько були авторами Акту проголошення Української Держави 30 червня 1941 року. 5 липня 1941 року Бандеру помістили під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року в центральну Берлінську тюрму. З початку 1942 року по серпень 1944 року перебував у концтаборі Заксенгаузен в бункері «Целленбау». У вересні 1944 року його звільнили і запропонували участь в керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії, однак Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю не погодився. Радянський уряд уповноважив КДБ вчинити вбивство Степана Бандери в Мюнхені, ФРН. Це здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року.