У тернопільських волонтерів замовили 60 буржуйок – потрібні металеві труби (Відео)

буржуйкиТруби діаметром 60 та 100 мм вкрай необхідні для виготовлення буржуйок бійцям на схід України. Потрібні також газові балони.

Волонтери просять тернополян не зупинятися і продовжувати допомагати. Матеріали для буржуйок можна привозити на Склад №2 допомоги бійцям АТО. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Читайте також. З одного старого газового балона у Тернополі волонтери роблять дві буржуйки для бійців АТО (Відео)

– Зараз нагально необхідні труба 100 і труба 60 – основні матеріали для буржуйок. Так, 100-ка йде на комин, 60 – на подачу кисню. Балони є у більш-менш наявній кількості. Але все одно зупинятися не потрібно, бо йде зима, а поки що немає голольоду, ми можемо під’їхати машиною в будь-який населений пункт області. Краще зараз ці балони готувати, як і метал, – розповідає представник Об’єднання заради громади «Ядро» Тарас Білан.

Наразі у волонтерів замовили близько 60 обігрівачів. Тернопільські буржуйки добре зарекомендували себе на сході, жодних скарг від бійців на них не було. Вони зручні, їх можна легко використовувати на передовій: готувати їжу, грітися, сушити взуття. Тернопільську буржуйку для бійців української армії сконструював Тарас Білан. Він виставив інструкцію з виробництва в Інтернет. Каже, що долучитися і змайструвати такий обігрівач може кожен. Тернополяни на цьому не зупиняються і виготовили ще новий вид буржуйки.

– Вона горить 8-10 годин, залежно  від того, чим палити. Але основна користь у зоні АТО від неї, що не потрібно різати на маленькі шматочки дрова. Достатньо взяти ось таке довге поліно на всю довжину балона, засунути зверху, полити соляркою і воно буде горіти. Так само вугілля – взяв, висипав, полив соляркою і – горить. Тобто мінімум затрат зусиль, максимум тепла і зручностей для хлопців, – каже Тарас Білан.

Довідково. Детальнішу інформацію про те, яка допомога потрібна бійцям АТО, можна отримати за номером «гарячої лінії» Логістичного центру – 097-205-50-55. Склад №2 – на вулиці Академіка Дністрянського, 10 у Тернополі.