У Тернопільській ОДА похвалились перевиконанням надходжень до бюджетів області

ф1План наповнення бюджетів за вісім місцяв 2016 року Тернопільщина перевиконала.

Як заявили в Тернопільській облдержадміністрації, такі успіхи через те, що область перевиконала план надходження податків і зборів.

За вісім місяців 2016 року Тернопільській області вдалося перевиконати встановлений план з наповнення бюджету на 124,5%. Якщо провести паралель з аналогічним періодом минулого року, то загальний фонд місцевих бюджетів зріс на 436,6 млн грн (47,6%).

Більше того, Тернопільщина виконала ще й план стосовно надходження всіх основних видів податків та зборів. Окрім посиленої й наполегливої праці фахівців у цьому напрямку, таких результатів вдалося досягнути й завдяки змінам у Бюджетному кодексі України, а також збільшенню заробітної плати громадян, кажуть в ОДА.

“За період з січня по серпень нинішнього року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 1 мільярд 355 мільйони гривень власних доходів. Податку та збору на доходи фізичних осіб отримано 745,2 млн грн”, — інформує директор департаменту фінансів Тернопільської облдержадміністрації Степан Скибиляк.

За його словами, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, надходження збільшилися на 259,5 млн грн (53,4%), за рахунок змін в Бюджетному кодексі України (введення ставки оподаткування – 18%). Крім того, завдяки збільшенню розміру мінімальної заробітної плати, досягнуто приросту на 124,2 млн грн.

Річний план в області виконали 235 місцевих бюджетів. А в перевиконанні плану загального фонду відзначились аж463 місцевих бюджетів, понад план отримано 267,6 млн грн (95,5%).

Цьогоріч хороші показники й у сфері сплати податку на майно – в бюджет надійшло 180,1 млн грн (план перевиконано на 136,2 %).