У Тернопільській духовній семінарії розпочався навчальний рік (Фото)

a1Уперше переступили поріг Тернопільської духовної семінарії ім. Патріарха Йосифа Сліпого (смт Велика Березовиця) та склали свою присягу нові студенти сьогодні, 30 серпня.

Про це повідомляє прес-служба духовного закладу.

Читайте також. Ми молимося за мир, алея не за мир в окупації, не за мир в неволі – Філарет (Відео)

Торжество з нагоди початку навчального року відбулися без особливих урочистостей. Передусім це було пов’язано із ситуацією в Україні.

Брати 1-го курсу, одягнувши вишиті сорочки, процесійним ходом увійшли у парафіяльний храм Вознесіння Господнього. Архиєрейську Святу Літургію очолив архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ кир Василій Семенюк. З ним молилися ректор семінарії отець Іван Римар, віце-ректори отці Володимир Ковалковський та Михайло Пастух, префекти, духівники, викладачі семінарії, батьки та гості.

У своїй проповіді владика Василій Семенюк торкнувся деяких аспектів формації семінаристів та наголосив на високій гідності священичого служіння. Архиєрей також звернувся до батьків молодих семінаристів, наголошуючи на важливості батьківської молитви у духовній формації їхніх дітей.

Також, оцінюючи працю префекта семінарії отця Віталія Вовка, кир Василій вручив йому почесну грамоту, яка дає право носити нагрудний золотий хрест.

Важливим гостем свята став Монсеньйор П’єро Паоло Філіколо, директор фундації «Мігрантес» Римської єпархії, яка зокрема опікується українськими заробітчанами в Італії. Він висловив своє захоплення великою кількістю покликань до священичого стану в Україні, а зокрема у Тернопільській семінарії.

Відтак нові студенти склали присягу навколо хреста, обіцяючи вірно служити Христові та своєму народові.