У Тернопіль з Франції прийшов гуманітарний вантаж для вояків АТО (Відео)

допомогаДесятки тонн гуманітарної допомоги щороку передають українцям французи.

Функціональні ліжка, інвалідні візки, милиці, матраци, медичне обладнання, – вживані, проте в хорошому стані, такі необхідні речі щоразу знаходять своє місце в українських медзакладах. Чимало з них нині використовують і в нашій області.

Читайте також. Тернополян попередили – на свята можуть бути провокації (Фото, Відео)

Тепер серед вантажів – і допомога бійцям АТО. Іноземні благодійники готові збирати необхідне і надалі, але забрати, розмитнити і розвезти вантаж – завдання української сторони. Цим роками займається Міжнародний Центр впровадження Програм ЮНЕСКО і його місцеві представники, проте нині вони самі будуть раді допомозі. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Ось ця вантажівка повернулась з Франції. Туди їхала порожньою, до України – з подарунками. Від дружнього міста Сен Жіль Круа де Віль. Раніше іноземці збирали гуманітарну допомогу для країн Африки, тепер – для нас. Понад 8 тонн вантажу – це безцінні для українських лікарень речі: функціональні ліжка, інвалідні візки, милиці, матраци, медичне обладнання тощо.

Читайте також. Тернопілля: серед нагороджених за участь в АТО – силовики і лікар (Відео)

- Аж 40 зараз прийшло функціональних ліжок, і, беручи до уваги, що вже 23 роки лікарні і шпиталі в нас нічого не отримують, при вартості ліжка в 2 тисячі євро, можна собі уявити, яка це допомога для лікарень. І звичайно ж, бійцю буде на такому ліжку значно краще, ніж на старому, – каже директор Тернопільського обласного відділення Міжнародного Центру впровадження Програм ЮНЕСКО Віталій Семенюк.

Серед вантажів трапляються речі, про які українським пацієнтам і мріяти - зась.

- Сьогодні вони передали ліфт для підйому інвалідів по сходах. Я ніде не бачив в Україні, щоб інвалід на колясці міг приїхати і в якийсь багатоповерховий будинок міг піднестися коляскою. Цей підйомник коштує майже 26 тисяч євро, – розповідає чоловік.

Читайте також. “Із зони АТО на Тернопілля перебралися вже 672 особи”, – Віктор Маслей (Відео)

Віталій Семенюк – не медик, проте ця тема йому близька. Гуманітарними проектами як місцевий представник Міжнародного Центру впровадження Програм ЮНЕСКО займається вже чотири роки. За цей час, каже, доставили понад 800 функціональних ліжок, півтори тисячі інвалідних візків, не кажучи вже про інше медичне обладнання.

- На рік - 80 тонн вантажу ми доставляємо в Україну, - уточнює він.

Читайте також. СБУ попереджає тернополян: зброя гібридної війни – фейки та брехливі сайти

Про допомогу просять різні області. Цей вантаж в основному призначений для львівського військового шпиталю. Проте в ньому вперше є речі для бійців АТО: одяг, миючі засоби. Їх розвантажують у Тернополі.

Іноземні благодійники, розповідає чоловік, готові допомагати і надалі. Невдовзі зберуть форму, засоби особистої гігієни та продукти для бійців. Проте знайти транспорт, щоб забрати гуманітарну допомогу з-за кордону, розмитнити вантаж і відвезти до місця призначення – завдання української сторони. І хоча вартість перевезення - мізерна, порівняно з ціною самого вантажу, відмовитися від якого Україна не може, і цих грошей часто бракує.

Довідково. Організація вдячна тим, хто допомагає, і буде рада співпраці зі всіма небайдужими. Адже гроші, які витрачають на допомогу бійцям тут, могли б забезпечити довезення ще не одного такого вантажу з-за кордону. Звертатися можна в офіс, який діє в ПК “Березіль”.