«У Тараса було підвищене почуття справедливості», – кажуть у Збаражі про земляка (Відео)

МихальськийПрощалися із Героєм – Тарасом Михальським сьогодні, 2 січня, у Збаражі. Через більш як три місяці після дня смерті 34-річного чоловіка.

Він загинув у бою неподалік села Сміле на Луганщині ще у жовтні 2014 року. На початку листопада його поховали разом із іншими невідомими полеглими бійцями на цвинтарі у Старобільську, на Луганщині. У січні Тараса Михальського упізнали серед похованих за експертизою ДНК.

Читайте також. Тернопіль: за виручене під час благодійних концертів куплять бус для ДУК «Правий сектор» (Відео)

Тарас Михальський влітку 2014 року пішов добровольцем у військо. Служити довелося в складі 24-ї окремої механізованої бригади із Яворова. Бойові завдання виконував на блокпості біля Трьохізбенки Луганської області. Загинув 19 жовтня в складі свого підрозділу, вступивши у бій із ворогом, аби допомогти бійцям 32-го блокпосту, оточеного сепаратистами. Тіло вивезти після бою не вдалося. Лише через місяць його разом із іншими невідомими загиблими бійцями на цвинтарі у Старобільську на Луганщині. Посмертно земляка нагородили орденом “За мужність” ІІІ ступеня.

Експертиза ДНК залишила сумувати батька Романа, Тарасового рідного брата Івана з дружиною, а також племінників Олександра і Настю. Своєї сім’ї створити Тарас не встиг. На перепоховання Героя в рідному місті прийшли кілька тисяч людей. Докладно - у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Читайте також. «Мені соромно за наш Тернопіль», — боєць 128-ї гірсько-піхотної бригади (Відео)

– Щирість у ньому була завжди. Він був завжди в правді. Він завжди любив говорити правду. Таке підвищене почуття справедливості в нього було. Дуже добра людина, хотів комусь допомогти і завжди, як бачив, що когось ображають, йшов на допомогу. І так само й тут - він добровольцем пішов. Тобто заради інших, заради нас тут, щоб ми мали мир і спокій, пішов туди, він своє життя віддав за нас. Ми всі йому дуже за це вдячні, – говорить однокласник Тараса Михальського пан Богдан.

Орден “За мужність” замість сина отримав старенький батько.

Читайте також. Підволочищина попрощалася із загиблим в АТО Іваном Воробелем (Фото)

– Указом Президента України від 31 жовтня 2014 року Михальський Тарас Романович посмертно нагороджений орденом “За мужність” ІІІ ступеня. Слава Героям! Я від ім’я всіх військовослужбовців, не тільки Тернопільщини, а й усіх Збройних Сил України, хочу висловити глибоке співчуття рідним загиблого. Тарас загинув за нашу Україну. Герої не вмирають! – оголосив т. в. о. заступника обласного військового комісара із роботи з особовим складом і громадськістю Анатолій Єднак.

Перепоховали бійця на центральному кладовищі Збаража навпроти могили Героя України Устима Голоднюка та поряд з могилами січових стрільців. Труну супроводжували особисто бойові побратими Тараса Михальського.

Співчуваємо рідним і близьким загиблого. Вічна пам’ять і слава Герою!