У ситуацію з біженцями із зони АТО втрутився Пан Гі Мун

Генсек ООНВ ООН “глибоко занепокоєні” повідомленнями про розстріл колони з цивільними переселенцями на Донбасі. Із різким засудженням обстрілу гуманітарної колони виступив Держдепартамент США, повідомляє DW.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун у понеділок, 18 серпня, закликав до відкриття гуманітарного коридору для біженців на Донбасі після повідомлень про розстріл колони з переселенцями. “Цей трагічний випадок навіть посилює термінову необхідність припинення вогню та знайдення дипломатичного рішення”, – йдеться у його заяві. Із різким засудженням обстрілу гуманітарної колони на Донбасі виступив Держдепартамент США, повідомляє інформагенція Reuters.

Читайте також. Терористи розстрілюють біженців “Градами”

Два чільних представники ООН – заступник генсека генерал Джефрі Фельтман та координаторка надзвичайної допомоги ООН Валері Амос – цього тижня вилетять до Києва у зв’язку із загостренням ситуації на Донбасі, повідомляє інформагенція AFP.

Читайте також. Мова йде про десятки загиблих – Лисенко про розстріл бойовиками “зеленого коридору”

Нагадаємо, що проросійські бойовики на Луганщині обстріляли з мінометів та реактивних установок залпового вогню “Град” колону біженців поблизу населених пунктів Хрящувате й Новосвітлівка. Це сталося вранці 18 серпня, підтвердили в Інформаційно-аналітичному центрі РНБО, а також у штабі АТО.

Читайте також. Лисенко розповів нові подробиці розстрілу “зеленого коридору”

“Загинули майже всі люди, більшість з них згоріли живцем. За цих умов важко ідентифікувати жертв – серед них були жінки і діти. Усі вони були мирні мешканці, які виїжджали у безпечне місце”, – підтвердив прес-секретар АТО Леонід Матюхін. За останніми даними РНБО України, може йтися про десятки загиблих.