У світі стрімко зросла кількість випадків захворювання на кір, – дані ВООЗ

фото: Укрінформ
фото: Укрінформ

Згідно цих даних,  кількість випадків зараження коромзросла на 300% за перші три місяці 2019 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Друге місце займає Україна – 25 319 хворих, третє – Індія, де було зареєстровано 7 246 таких випадків.

Уже 170 країн повідомили про 112 163 випадків інфікування на кір у порівнянні з 163 країнами, в яких в перші три місяці 2018 року був зареєстровано 28 124 випадки цього захворювання.

Фактичні цифри можуть бути набагато вищими, кажуть у ВООЗ, адже в світі документується лише один з десяти випадків хвороби.

Тим часом географічне розмаїття країн наочно ілюструє глобальне поширення цієї інфекції, яка купує масштаби пандемії. Спалахи інфекції відзначаються у всіх регіонах світу, але найбільше постраждала Африка – там зафіксовано зростання захворюваності на кір у 700%.

Одна з найбільш постраждалих від епідемії країн – Мадагаскар, де, починаючи з вересня 2018 року, ця хвороба забрала життя щонайменше 800 осіб. Згідно з даними ВООЗ, сьогодні це країна з найбільшою кількістю випадків захворювання на кір в світі, при цьому в період з січня по квітень там було підтверджено 4 687 випадків (для порівняння: за цей же період в минулому році на Мадагаскарі було підтверджено лише 27 випадків).

Різке зростання відзначається навіть в країнах з високим рівнем охоплення вакцинацією, таких як США, Ізраїль, Таїланд і Туніс.

Джерело: Statista.com за даними ВООЗ