У суботу на роботу: вихідні і робочі дні в Україні під час новорічно-різдвяних свят (Календар)

ф5До кінця цього року в українців буде дві робочих суботи, натомість вихідними стануть останній понеділок і вівторок року – так Уряд України рекомендував перенести робочі дні, щоб українцям зручніше було святкувати Новий рік. Для зручнішого ж святкування Різдва у новому році доведеться відпрацювати ще одну суботу.

Новий рік цього разу припадає на середу. Щоб українці мали зручний і тривалий вікенд для його святкування, розпорядженням Кабінету міністрів України від 10 січня 2019 року ще за підписом Прем’єра Гройсмана Уряд рекомендував перенести робочий день понеділка, 30 грудня, і вівторка, 31 грудня, на дві останні суботи року.

Таким чином на роботу треба буде піти дві суботи поспіль – 21 і 28 грудня, натомість для святкування Нового року українці цього разу матимуть 4 поспіль вихідні: 29, 30, 31 грудня і 1 січня.

Крім того, до кінця цього року на українців чекає ще один додатковий вихідний 25 грудня для святкування Різдва за Григоріанським календарем.

Перенесення ж робочих днів для зручності святкування Різдва за Юліанським календарем у 2020 році регламентувало розпорядження Кабміну від 23 жовтня 2019 року вже за підписом Прем'єр-міністра Гончарука.

Цим розпорядженням для працівників із 5-ти денним робочим тижнем робочий день понеділка, 6 січня, рекомендовано перенести з на суботу, 11 січня. Таким чином для приготувань до Свят-вечора і святкування Різдва буде 4 вихідних: 4,5, 6 і 7 січня.

Інфографіка — Факти ICTV

ф1ф2