У столиці почастішали випадки “облав” на призовників: чому хлопців силоміць беруть до армії? (Відео)

фото: Обозреватель
фото: Обозреватель

Йшов хлопець на роботу, а опинився у військкоматі. Чому так звані облави на призовників стають вже звичними під час набору нових строковиків?

Про такий випадок написав 26-річний хлопець у соціальній мережі.

Його невдовзі відпустили, але причина і момент затримання хлопця з подальшим доставленням у військкомат – викликають питання.

У Києві знову почалися облави на призовників. Зупиняють молодиків на вулиці під будь-яким приводом.

Потім хлопців садять у авто і відвозять спочатку до військкомату, а потім на розподільний пункт, йдеться у статті журналістки Марини Петік на сайті Обозреватель.

Адвокат Олександр Щербина  говорить, що відкрити справу за ухилення від служби і оголосити у розшук людину не так просто.

“Військкомат має показати корінці від повісток, які були особисто вручені призовнику. Тільки вони доводять, що він не з’являвся і ухилявся. Далі військкомат має звернутися до слідчого судді, надати докази, що цей молодик злісно ухиляється від служби. Тоді суддя приймає рішення про оголошенні цієї людини у розшук. Це не така проста процедура”, — каже адвокат.

До того ж, якщо ухильник був спійманий на вулиці, то суд зобов’язаний обрати йому запобіжний захід, а також має розпочатися слідство.

І ніхто не має право везти його на пункт збору.

Докладніше про проблему – у відео 5 каналу: