У стіні старовинного костелу на Рівненщині виявлено шість боєприпасів, які можуть вибухнути будь-якої миті (Відео)

фото: rv.suspilne.media
фото: rv.suspilne.media

Металеві предмети, схожі на артилерійські снаряди, в стіні римо-католицького костелу в Клевані виявила Інна Львівська.

Загалом очільниця громадської організації “Спадок” нарахувала шість боєприпасів, розташованих на різній висоті. Каже: вони схожі на снаряди часів Другої світової.

Тож автра, 27 вересня, рятувальники планують дістати снаряди з фасаду Клеванського костелу. Щоправда, якщо не дощитиме, пояснив речник Служби порятунку області Дмитро Мельник. Після цього їх мають знешкодити на військовому полігоні.

У стіні культової будівлі, де щонеділі збираються парафіяни, виявили шість боєприпасів, які, теоретично, будь-якої миті можуть вибухнути, інформує rv.suspilne.media.

– Загроза полягає в тому, що ми перебуваємо в житловому секторі. І з костелом через дорогу межують приватні будинки. Відповідно, в теплу пору під цим парканом граються маленькі діти. Якщо один з цих боєприпасів пошкодиться – тепловий нагрів, чи механічні ушкодження, – а їх там є шість штук, – розірветься, тоздетонують усі шість, – каже голова правління благодійного фонду "Спадок. ХХІ століття" Інна Львівська.

Клеванський Благовіщенський костел – пам’ятка архітектури XVII століття. Це найбільша подібна будівля на теренах краю, його висота – 27 метрів, розповідає костельний Борис Попович. Та додає: останні два роки за кошт релігійної громади і меценатів тут проводять реконструкцію. Зокрема, вже зробили освітлення та ладнають східці. Щонеділі та на свята сюди приходить принаймні 15 парафіян.

Інна Львівська звернулася до Служби порятунку. Сьогодні стіни костелу дослідили працівники групи піротехнічних робіт обласного управління ДСНС. Як пояснив речник рятувальників, під час ідентифікації встановили, що п’ять боєприпасів – артилерійські снаряди калібром 76 міліметрів, ще один – артснаряд калібром 85 міліметрів. Тепер сапери міркують, як їх безпечно дістати. Це планують зробити після закінчення дощів. Найімовірніше – завтра.

Подробиці - у сюжеті журналістів Телеканалу UA: Рівне: