У США сенатор-республіканець заблокував швидке ухвалення допомоги Україні на $40 мільярдів

У США сенатор-республіканець Ренд Пол заблокував ухвалення законопроєкту про допомогу Україні на суму близько 40 мільярдів доларів.

Про це повідомляє “Укрінформ” із посиланням на CNN.

Перед цим лідер більшості у Сенаті демократ Чак Шумер та лідер республіканців Мітч Макконнелл, демонструючи рідкісну єдність, закликали якнайшвидше ухвалити цей документ.

Для подолання заперечення Пола може знадобитися кілька днів, але зрештою в ухваленні законопроєкту про додаткові витрати ніхто не сумнівається.

Пол домагається призначення спеціального генерального інспектора для нагляду за тим, як витрачається військова допомога Україні. Члени обох партій загалом згодні з цією ідеєю, але внесення змін до законопроєкту на нинішньому етапі потребуватиме певного часу та уповільнить надання допомоги.

"Ми не можемо рятувати Україну, прирікаючи на загибель економіку США", - заявив Пол, якого вважають проросійським політиком.

"Усе, чого він досягне своїми сьогоднішніми діями, - це відтермінує цю допомогу. Але не зупинить",- сказав Шумер.

Як повідомлялось, Макконнелл звернувся у четвер до законодавців із закликом провести прискорену процедуру розгляду та ухвалення пакету допомоги Україні у розмірі майже $40 мільярдів до завершення дня.

Читайте також: Палата представників США схвалила законопроєкт на $40 мільярдів для підтримки України

Раніше Палата представників ухвалила цей законопроєкт. Із закликом до Сенату прискорити процес ухвалення цього документа неодноразово виступала адміністрація США, а також впливові американці, які підтримують Україну.

Читайте також: “Війна на виснаження”, – глава розвідки США назвала подальші кроки Путіна проти України аж до ядерного удару (Відео)