У США почали колоти третю дозу вакцини проти коронавірусу

У Сполучених штатах почали пропонувати бустерні щеплення вакциною виробництва Pfizer/BionTech проти коронавірусу мільйонам людей похилого віку та іншим категоріям громадян із груп ризику.

Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

Президент США Джо Байден 24 вересня закликав тих, хто має право на додаткову вакцинацію, отримати її. Він наголосив, що сам планує щепитися знову якомога швидше.

Виступаючи у Білому домі, Байден додав, що наразі право на третє щеплення мають 60 мільйонів американців. Додаткову дозу надають через 6 місяців після останньої вакцини. Це робить доступною зараз третю дозу приблизно для 20 мільйонів людей у США.

Додаткові дози вакцини призначені для вразливих до хвороб американців. Кампанія почалася через день після того, як федеральні органи охорони здоров’я США схвалили додаткові щеплення.

У Сполучених штатах використовуються три вакцини проти Covid-19. Зараз регулятори ще оцінюють, чи дозволити бустерні щеплення препаратами Moderna та Johnson & Johnson.

Наразі 182 мільйонів американців повністю вакциновані, це дорівнює 55% населення. Три чверті людей, старших від 12 років – нижній віковий поріг для вакцинації – вже отримали першу дозу.

Бустерні щеплення громадянам США пропонуються на тлі побоювань, що ефективність вакцини з часом зменшується у той час, як більш заразний штам "Дельта" стає домінантним.

Представники американської системи охорони здоров’я запевняють, що вакцини проти коронавірусу забезпечують надійний захист: переважна більшість нових хворих на Covid-19, госпіталізованих, а також померлих заражених - це люди, які не були вакциновані.