У справі Майдану виявили “слід” Труби і Портнова (Відео)

ф1Нинішній глава ДБР Роман Труба був прокурором, який у грудні 2013 року оскаржував у судах рішення місцевих рад України про підтримку Євромайдану. Ексзаступник глави Адміністрації президента Януковича Андрій Портнов зараз не приховує своєї зацікавленості у розслідуваннях справ Майдану.

Ці обствини, кажуть рідні загиблих “Небесної сотні”, ставлять під сумнів, що в розслідуваннях кримінальних проваджень часів “Революції гідності” будуть знайдені реальні підозрювані, в справах Майдану з’являться таки обвинувальні вироки.

У справах розстрілу “Небесної сотні” до вироків судів ще далеко: більшість кримінальних проваджень досі розслідується і через зміну підслідності та передачу справ у ДБР процес може затягтися або ж взагалі зупинитись.

Читайте також: Справи Майдану: Рябошапка ліквідував спеціальне управління з їх розслідування і створив новий відділ

Про це хвилюються родичі загиблих під час Революції Гідності. Процес міг би не затягуватись, якби ВР прийняла поправку до закону, дозволивши слідчим ГПУ, які працювали над цими справами автоматично перейти на роботу в ДБР. Однак цього не сталось і адвокат “Небесної сотні” Євгенія Закревська оголосила безстрокове голодування, допоки таку поправку парламент не прийме.

Читайте також: Скандальне звільнення Горбатюка: у ГПУ сказали, хто тепер буде розслідувати справи Майдану (Відео)

Глава ДБР Роман Труба запевняє, що жодних затримок чи зупинок у розслідуваннях не буде.

Читайте також: Родичі загиблих на Майдані вимагають продовження розслідування (Відео)

Тим часом за шість років розслідувань справ Майдану із 86 справ, направлених до суду, обвинувальні вироки суд виніс поки лише у 18-ти – і в судах справи розглядають місяцями.

Більше подробиць про розслідування справ "Майдану - у сюжеті "Підсумків тижня" 5 каналу