У справах МШЕД тиждень розбиратиметься робоча комісія міськради (Відео, Фото)

P3170005-nДепутатів міської ради сьогодні, 17 березня, під будівлею мерії очікував пікет. Врешті не всі люди отримали відповіді на свої запити.

Якщо питання із гаражами та забудовою дитмайданчика вдалося хоч тимчасово залагодити, то проблему із МШЕД (Міська шляхово-експлуатаційна дільниця – прим.) так просто вирішити неможливо.

Читайте також. Закликають усіх бути пильними – на Тернопіллі перебувають диверсанти

Кілька десятків тернополян – переважно чоловіки – об’єдналися задля вирішення нагальних, на їхню думку, проблем міста. У пікеті брали участь представники гаражного кооперативу “Аляска-Авто”, яких досі турбує подальша доля їхніх гаражів. Прийшли люди, які просили розібратися із забудовою на вул. Гнатюка, де знищили єдиний дитмайданчик на весь район, аби звести будівлю. Також під мерією була група тернополян із комунального підприємства ТМШЕД. Люди стурбовані тим, що влада має намір закрити їхнє підприємство, а людей викинути на вулицю.

До протестувальників ще перед сесією вийшов міський голова Сергій Надал. Після розмови з людьми він оголосив у залі два рішення: по-перше, із законністю забудови на вул. Гнатюка («Новий Світ») розбереться робоча група і повідомить висновки тернополянам; по-друге, усі власники гаражів у Тернополі – без винятку – зможуть отримати землю під своїми спорудами у приватну власність. Тобто міська рада дозволяє приватизувати землю всім фізичним особам, але не кооперативам, на кшталт “Аляска-Авто”.

Читайте також. Тернопіль аж два дні бавитиметься у ляльки

Такий крок заспокоїв частину протестувальників. Вони пішли додому. Проте із працівниками комунального підприємства ТМШЕД було складніше. Вони не розходитися з-під мерії доти, поки у різному – у самому кінці засідання – не обговорили їхню проблему.

– У суботу вже зняли номери з очисної техніки підприємства, аби зняти їх з обліку, – кажуть учасники пікету. – думаємо, що ця схема дозволить переоформити техніку на якесь інше підприємство, а нас – залишити без роботи. Найгірше, що до цієї оборудки причетні посадовці міської ради, більшість в якій належить ВО “Свобода”…

Протестувальники вимагали, аби на сесії прозвучав звіт про діяльність МШЕД за останні роки. Це мало переконати депутатів, що підприємство хочуть навмисно збанкрутити, а відтак – закрити.

Читайте також. Віче Соборності – “Якщо нам доведеться воювати, ми приймемо цей виклик” (Фото)

Виступати мав заступник мера Владислав Стемковський (таке доручення давав мер на початку сесії – прим.), але врешті до трибуни вийшов керівник управління ЖКГ Микола Лесів.

– У 2010 році за послуги,надані МШЕДом із санітарного очищення міста, сплатили 16 млн грн. У 2011-му – 14,7 млн грн. Наступного року сума склала 13,027 млн грн, – каже пан Лесів. – 637 тисяч тоді не оплатили, бо не було бюджетних призначень. У 2013 році оголосили тендер на прибирання міста. Викрало його підприємство «Комуналсервіс». Чому? Тому що ця фірма обіцяла прибирати місто за 830 тис. грн на місяць. МШЕД за ці ж роботи просив 1,3 млн грн.

Пан Лесів додав, що місто дійсно нині боргує МШЕДу 322,5 тис. грн. Мовляв, ці гроші скоро переведуть на рахунок КП, але проблема в тому, що він – наразі заблокований.

Читайте також. На сесії міськради у безоплатне користування передадуть і землю, і приміщення

Таке пояснення не вдовольнило депутатів. До трибуни пішов Петро Ландяк. Він стверджував, що МШЕД має чимало актів про виконані роботи, які у мерії не підписали, а тому не визнають цих боргів.

– При аналізі господарської діяльності за минулі роки можна зрозуміти, що КП весь час було прибутковим, – каже він. – І КП нормально працювало. Хто їм гроші винен? Школи, садочки, приватні підприємства – колишні жеки. Ця сума сягає 1,220 млн грн. Ще 320 тис. грн боргує «Комуналсервіс». Разом із не проплаченими роботами сума становить більше 2 млн грн. Отже, якби ці гроші МШЕД отримав, то міг би працювати і далі.

Врешті до дискусії включився Сергій Надал. По-перше, він не дав слова представникам колективу МШЕД (сказав, що він керує засіданням і визначає, кому давати слово, а кому – ні – прим.). По-друге, оголосив про створення спеціальної робочої комісії, яка має проаналізувати всю роботу МШЕД за тиждень. Після цього отримані результати депутати зобов’язані оприлюднити через ЗМІ.

–  МШЕД щороку з’їдало 16 мільйонів з міської казни, – каже він. – Тепер витрати на три мільйони нижчі. Як на мене, у такий важкий час ця економія є суттєвою. Крім того, до МШЕД було багато інших претензій, у тому числі – за використання приміщень. Оскільки роботи не виконані, підписувати платіжки ніхто не буде…

Читайте також. Тернопілля має бюджет-2014 і готується дати відсіч загарбникам

Після цього, не слухаючи зауважень кількох депутатів, міський голова оголосив закриття сесії. У залі ввімкнули гімн.

Працівників МШЕД така ситуація ще більше обурила. Люди кажуть, що будуть продовжувати боротьбу. Вони і надалі вимагатимуть звільнити керівника КП. Про подальший перебіг конфлікту ми тернополян повідомимо згодом.