У SpaceX з’ясували, чому багаторазова ракета-носій Falcon 9 впала в океан

SpaceX Falcon 9. Фото – NASA/Joel Kowsky

 

У SpaceX повідомили результати розслідування аварії першого багаторазового ступеня ракети-носія Falcon 9, який 16 лютого вшосте доставив вантаж на орбіту, але не зміг сісти на безпілотну платформу в Атлантичний океані і потонув.

Про це з посиланням на пресконференцію SpaceX і NASA, пише “УП“.

Керівник із пілотованих місій SpaceX Бенджі Рід повідомив, що аварія, ймовірно, сталася через проблеми з одним з двигунів Falcon 9. У компанії вважають, що в технологічному ущільненні навколо одного з дев’яти двигунів Falcon 9 Merlin 1D утворився отвір, що дозволило гарячого газу потрапляти в двигун, через що той відключився і ракета не змогла здійснити посадку в задану точку.

  

Відео невдалої посадки 16 лютого 2021 року.

  

До цієї аварії бустери серії Falcon 9 здійснили поспіль 24 успішні посадки.

Читайте також: SpaceX вивела на орбіту ще 60 супутників Starlink, але з поверненням носія не склалося (Відео)

Нагадаємо, що 16 лютого американська приватна космічна компанія Ілона Маска SpaceX за допомогою власної багаторазової ракети-носія Falcon 9 вивела на орбіту Землі 19-ту партію інтернет-супутників системи Starlink, проте не змогла посадити її перший ступінь.

Довідково: Перший багаторазовий ступінь Falcon 9 компанія Маска запускатиме по десять разів, потім їх оглядатимуть, змінюватимуть зношені деталі та використовуватимуть ще до 90 разів.

Компанія Ілона Маска – світовий лідер за кількістю супутників на орбіті Землі. Зараз їх понад 1000, а за кілька років їх кількість має сягнути 42 тисяч.

Ракета Falcon 9, яку використовують для доставки супутників системи Starlink на орбіту, за один виліт може доставити максимум 60 апаратів. Більшу кількість супутників зможе виводити космічний корабель компанії Маска "Starship", який зараз тестують. Ввечері 3 березня Starship SN10 мають запустити на 10 кілометрів.