У “Слузі народу” визнали, що давно шукали привід для звільнення Смолія (Відео)

Яків Смолій. Фото – НБУ

Питання відставки глвави Нацбанку України Якова Смолія Верховна рада України роглядатиме сьогодні на пленарному засіданні о 14 годині.

Як повідомляє сайт Президента України, ввечері 2 липня Володимир Зеленський збирав банкірів та керівництво НБУ, щоб обговорити фінансові ризики для України від звільнення Смолія та визначитись із наступником на цій посаді.

Як повідомляє 5 канал, у президентській партії “Слуга народу” зізнались, що відправити Смолія у відставку хотіли давно, але ніяк не могли знайти підстав для цього.

"Питання це назріло. Скажу по секрету, що воно обговорювалося і представники профільного фінансового комітету ВР вже шукали механізм, як ініціювати цю відставку", - сказав нардеп Яоослав Качура із фракції "Слуга народу".

Проти звільнення Якова Смолія з посади глави Нацбанку виступають фракції "Європейська солідарність" і "Голос".

Тим часом ЗМІ називають можливих претендентів на посадгу глави Нацбанку України.

Читайте також:Відставка Смолія: Президент має намір звільнити очільника НБУ попри застороги G7 і МВФ (Відео) 

Як повідомляла раніше ІА "7 Днів-Україна", про те, що написав заяву про звільнення з посади за власним бажанням через систематичний політичний тиск, глава НБУ Яків Смолій повідомив ввечері 1 липня.

2 липня подання до Верховної ради на звільнення Смолія зробив Президент України. Того ж дня профільний комітет Ради рекомендував винести це питання на розгляд сесійної зали.

Більше подробиць - у сюжеті 5 каналу.