У службі зайнятості Тернопілля всебічно сприяють переселенцям із Криму та зони АТО

біржа-nДержавна служба зайнятості готова сприяти працевлаштуванню кримчан і мешканців східних областей України.

У центрах зайнятості вам допоможуть: знайти роботу – тимчасову або постійну; взяти участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру; пройти професійну підготовку, перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію; отримати статус безробітного та матеріальну допомогу на випадок безробіття.

Нагадаємо, в усіх центрах зайнятості – єдина база вакансій по Україні. Усі вакансії – у вільному доступі. За докладнішою інформацією варто звертатися до будь-якого зручного для центру зайнятості.

Читайте також. Безробітні із зони АТО отримують виплату матеріального забезпечення у Тернополі

– Облік і реєстрація в центрі зайнятості здійснюється незалежно від того, де ви живете чи перебуваєте. Усі послуги – безкоштовні, – нагадують переселенцям. – Навіть якщо у вас немає документів, в центрах зайнятості можете отримати: інформацію про вакансії, навчальні заклади, підприємства, установи, організації, з якими співпрацює служба зайнятості; консультації та правову допомогу з питань працевлаштування або звільнення з роботи, отримання статусу безробітного, допомоги по безробіттю, інших послуг державної служби зайнятості; рекомендації відносно вибору чи зміни професії, послуги з професійної орієнтації.

Читайте також. На одне вільне робоче місце на Тернопіллі претендують 5 безробітних

Для підбору підходящої роботи з метою отримання адресної допомоги для покриття витрат на проживання, Вам необхідно подати до центру зайнятості:

паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;

облікову картку платника податків (ідентифікаційний код).

Для отримання статусу безробітного та матеріальної допомоги по безробіттю, крім вищезазначених документів, слід подати:

трудову книжку (або її дублікат чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи), або документ, що підтверджує періоди зайнятості (наприклад, цивільно-правовий договір);

диплом або інші документи про освіту;

військовий квиток (у разі необхідності).

Якщо Ви вже зареєстровані в центрах зайнятості Донецької або Луганської областей, Вам нададуть соціальні послуги та допомогу по безробіттю в будь-якому іншому центрі зайнятості України за місцем Вашого перебування.

Якщо ж Ви втратили паспорт, то можете пред’явити тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України. Отримати таке посвідчення та відновити паспорт зможете у територіальних відділеннях Державної міграційної служби України або у кімнатах (місцях) допомоги вимушеним переселенцям з АР Крим і Севастополя, Донецької та Луганської областей.

У разі відсутності облікової картки платника податків необхідно звернутися до будь-якого відділення Державної фіскальної служби України за місцем Вашого тимчасового проживання.

Читайте також. Волонтерів, які возять необхідне для бійців АТО, консультуватимуть на Тернопільській митниці

Якщо Ви не змогли припинити трудові відносини або інший вид зайнятості і Ваша трудова книжка знаходиться у роботодавця:

–          необхідно звернутися до роботодавця із заявою про звільнення та з проханням вислати трудову книжку поштою разом з наказом про звільнення;

–          якщо підприємство тимчасово не працює або ліквідоване, в центрі зайнятості Вам допоможуть скласти позовну заяву для звернення до суду з метою оформлення одностороннього припинення трудових відносин.

Для оформлення трудових відносин з роботодавцем необхідні:

–          паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України;

–          облікова картка платника податків (ідентифікаційний код);

–          трудова книжка;

–          диплом або інші документи про освіту.

Також Ви можете знайти роботу за сумісництвом або шляхом укладення цивільно-правового договору (про надання послуг, виконання робіт) – у цьому випадку трудова книжка не потрібна.

Довідково. За потреби скористайтеся послугами безкоштовної інформаційно-довідкової телефонної системи державної служби зайнятості: 0-800-50-50-60 (зі стаціонарного телефону); безкоштовного мобільного сервісу «Пошук роботи»: 730 (з мобільного телефону). Інтернет-порталами державної служби зайнятості: www.dcz.gov.ua та www.trud.gov.ua. Контактні телефони в Тернополі: 23-51-95, 25-24-69.

Софія Левицька