У школі Чернівців відкрили сучасну сенсорну кімнату для діток з особливими освітніми потребами

фото: Чернівецька міська рада
фото: Чернівецька міська рада

У чернівецькій школі №24 відкрилася сучасна сенсорна кімната для дітей з особливими освітніми потребами.

Раніше 15 дітей, які вчаться у ЗОШ №24 на інклюзивній формі та дев’ятеро учнів на індивідуальній формі навчання займались в реабілітаційному центрі, інформує Чернівецька міська рада.

Реалізація проекту стала можлива у 2018 році, завдяки коштам, виділеним з міського бюджету  – 120 000  грн. на ремонт приміщень та 100 000 грн. на обладнання.

Крім того, використовується дидактичний матеріал, придбаний за кошти освітньої субвенції, спрямовані на розвиток інклюзивного навчання.

У сенсорній кімнаті організоване особливим чином навколишнє середовище, що складається з великої кількості  стимуляторів, які впливають на органи зору, слуху, нюху, тактильні та вестибулярні аналізатори.

Саме так і здійснюється розвиток та профілактика «голоду» сенсорних відчуттів.

Отже, ресурсна кімната – це потужний інструмент, який допомагає зберегти фізичне, психічне та соціальне здоров’я дітей. Згідно з проектом, кімната містить навчальну та зону відпочинку,що межує з міні-тренажерним залом.

В кімнаті є  корекційні та наочні засоби для проведення розвивальних занять. Меблі в ній модульні, що дозволяє по-різному формувати робочі зони – індивідуальні та для роботи в групах.