У селищі на Волині півсотні людей вийшли на протест: вимагають від місцевої влади відновити повноцінну роботу районної лікарні (Відео)

фото: vo.suspilne.media
фото: vo.suspilne.media

Мешканці селища Голоби, що на Волині,  їздять на прийом до лікарів до Ковеля, хоча в селищі діє районна лікарня.

Про це Суспільному розповіла жителька Голоб Зоя Голубова.

Сьогодні біля селищної ради півсотні людей вимагали від представників місцевої влади та керівників Ковельського медичного об’єднання повернути лікарів до їхнього медзакладу.

Зоя Голубова каже:  обурена медичною реформою через те, що в Голобській районній лікарні тепер відсутні вузькопрофільні спеціалісти. Прийом у них відбувається тут двічі на місяць, тому люди з об’єднаної громади їдуть лікуватися до райцентру. А це – 30 кілометрів від селища.

Із протестувальниками зустрілися Голобський селищний голова Сергій Гарбарук і представник Ковельського територіального медичного об’єднання Олег Кубій та голова районної ради Андрій Броїло.

Головний лікар Голобської районної лікарні Геннадій Давидюк каже: тут обслуговують пацієнтів із понад 2-х десятків навколишніх сіл. В лікарні працює 2 відділення – терапевтичне і педіатричне.

Зі слів головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Ковельського територіального медоб’єднання Олега Кубія, ситуація з нестачею кадрів – по всій країні. Молоді фахівці їдуть працювати за кордон. Працювати у сільській місцевості погоджуються одиниці.

Голова Голобської об’єднаної громади розповів, що селищі реконструюють будівлю колишньої поліклініки під житло для медиків.

На зустрічі із мешканцями Голобської громади представники влади й медоб’єднання домовилися організувати в селищі ще одні збори 9 серпня.

Тоді  сторони мають намір дійти згоди щодо  роботи вузькопрофільних спеціалістів у лікарні.

Подробиці – у репортажі UA: ВОЛИНЬ: