У селі на Прикарпатті пройшло традиційне свято Маланки (Фото)

фото: Громадське

Белелуя це маленьке село в Івано-Франківській області, що по сусідству з Буковиною, починає святкування одним із перших. Вранці 13 січня з трьох кутів населеного пункту в бік центру починають іти герої дійства, заходячи до кожної хати по дорозі.

Один із найяскравіших героїв Маланки — Ведмідь — у Белелуї унікальний. Це чоловік, одягнений у солом’яний костюм, а замість маски в нього протигаз. А колядки тут співають прості чоловіки, без жодних костюмів, пишуть журналісти Громадського.

фото: Громадське

Після того, як всі ватаги зійдуться до центру села, вони йдуть до місцевого стадіону, де починається найгарячіша частина. Герої Маланки – Чорти, Смерті, Жиди, Ведмеді — сходяться на полі й починають боротися між собою. За цим азартно спостерігають мешканці села. Настільки азартно, що одне зі змагань ледве не закінчилося масовою бійкою між глядачами.

фото: Громадське

Щодо коронавірусу, то він ніяк не вплинув на проведення свята. Маски носили тільки герої дійства, ніхто не остерігався натовпів. Хіба що глядачів з інших регіонів приїхало менше, ніж зазвичай.