У селі на Хмельниччині люди ходять пішки по хліб за чотири кілометри: як живуть селяни в умовах ізоляції? (Відео)

фото: Суспільне Поділля
фото: Суспільне Поділля

У Чемеровецькому районі, що на Хмельниччині, є село Нова Гута. Його жителі кажуть, що обмежень на час карантину не відчули.

Жителька села Валентина Люлько розповіла, що через населений пункт ніколи не їздили рейсові автобуси, тут немає медичного пункту, аптеки і жодного магазину.

До Нової Гути від Чемеровець майже за 30 кілометрів. У селі мешкають менше сотні жителів, з яких десяток – школярі та ще десяток – чоловіки працездатного віку, каже жителька села Валентина Люлько. Карантин у селі відчули тільки школярі, вони не їздять до навчального закладу. Решта про карантин тільки чули.

Коли в селі встановлювали автобусну зупинку, то люди сміялись, каже місцевий житель Броніслав Вишневський, бо через село ніколи не їздив рейсовий автобус. Зараз зупинка слугує прихистком від дощу. А ще сюди підприємці раз у тиждень привозили хліб та інші продукти на замовлення. Місцева жителька Валентина Люлько розповідає:, що від початку року хліб у Нову Гуту не привозять. По нього селяни ходять у базарний день за 4 кілометри в Смотрич.

Жителька села Оксана Ісаєва розповідає, як минулого року викликали до хворого дідуся «швидку допомогу»: «на другий день був похорон, то тоді приїхала «швидка».

З питаннями про ситуацію в селі журналісти Суспільного Поділля звернулися в селищну раду.

Заступник Чемеровецького селищного голови Юлія Повар каже, що деякі проблеми розв’язують. Наприклад, з виїзною торгівлею.

«Недавно, десь у листопаді місяці підприємці села Жердя підіймали питання про виїзну торгівлю, і вони щотижня мають змогу виїжджати в Нову Гуту».

Щодо автобусного сполучення, то, за словами Юлії Повар, через село автобус пускати недоцільно. Після карантину відновиться єдиний рейс до Чемеровець.

Подробиці - у репортажі журналістів Суспільне Поділля: