У селі на Чернігівщині побратими встановили пам’ятник загиблому на фронті землякові

фото: Сухопутні війська ЗС України
фото: Сухопутні війська ЗС України

У День 75-річчя звільнення України від німецько-фашистських орд, в селі Мала Дівиця Прилуцького району Чернігівської області було урочисто відкрито пам’ятний знак на честь Героя України Олега Міхнюка.

Олег народився в цьому селі 27 жовтня 1965 року, і загинув 20 серпня 2014 року при виконанні військового обов’язку під час бойових дій на сході України коло містечка Новосвітлівка, що на трасі Краснодон-Луганськ.  Олег Міхнюк – український військовик і громадський діяч, ветеран війни в Афганістані, заступник голови Української Спілки ветеранів Афганістану, кавалер численних орденів та медалей. Активіст Революції гідності, учасник війни на сході України, інформує сторінка у Фейсбук Сухопутні війська ЗС України.

Честі відкрити пам’ятник батьку були удостоєні діти Олега Міхнюка – сини Євген і Олег та донька Ганна. На урочистостях були присутні також мама Героя Галина Іванівна Міхнюк та його дружина Ірина. Почесні гості – представники Генштабу ЗС України та оперативного командування «Північ», очільник Чернігівської ОДА Наталя Романова – сказали багато добрих слів про мужнього Захисника України, завдяки подвигу якого ми й досі живемо у вільній країні.

“Я ніяк не звикну жити без нього…” – сказала дружина Героя.

На часть полеглого побратима заспівали автор і виконавець Володимир Старостишен (пісня «Добробати»), народний артист УкраїниАнатолій Гнатюк, а також український композитор, побратим Олега Міхнюка В’ячеслав Кукоба, що з 2014 року донині часто виїздить в зону бойових дій з концертами для бійців.

В заході взяв участь батальон почесної варти Окремого президентського полку імені гетьмана Богдана Хмельницького. У виконанні Духового оркестру Військового музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України прозвучали патріотичні музичні композиції.

Учасники заходу відвідали Малодівицьку загальноосвітню школу, в якій вчився Олег, та поклали квіти до меморіальної дошки з іменем Героя. На завершення урочистостей всіх рідних, односельців Героя та гостей заходу запросили до домашнього борщу та солдатської каші, вшанувавши таким чином всіх полеглих за волю України.

Встановлення пам’ятного знаку було організоване за ініціативи громадської організації «Асоціація «Афганці» Чорнобиля» (м. Київ), спілки громади села Мала Дівиця, де 27 жовтня 1965 року народився Герой, та за сприяння Начальника Генерального штабу Збройних сил України генерал-лейтенанта Руслана Борисовича Хомчака.