У САП назвали дату, коли скандальний суддя Чаус може повернутись в Україну

Чаус офігівший в мантіїПитання видачі Україні судді Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса поточного тижня. Про це у Facebook повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомляє, що за інформацією колег з Молдови цього тижня судом буде розглянуто їх апеляцію на запобіжний захід у вигляді домашного арешту для судді Миколи Чауса та видачу українським правоохоронним органам (екстрадиції) для здійснення правосуддя.

Нагадуємо, що клопотання про затримання та видачу судді Чауса для здійснення правосуддя Україні було передано молдовській стороні 18 січня 2017 року, а 6 березня 2017 року детективи НАБ України доставили необхідні документи для здійснення процедури екстрадиції до прокуратури Молдови.

Наразі, за інформацією Антикорупційної прокуратури Молдови, суддя Микола Чаус знаходиться під екстрадиційним арештом, проте судом Молдови, враховуючи його перебування під вартою більше місяця та відсутність можливості впливати на хід слідства, прийнято рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

САП обов'язково інформуватиме громадськість про перебіг судового розгляду екстрадиційного клопотання та видачу судді Чауса Україні.

Просимо зауважити, що суддя Микола Чаус знаходиться на території Молдови і до моменту передачи його українським правоохоронцям всі процесуальні дії з ним проводять правоохоронні органи Молдови згідно молдовського законодавства та міжнародного права.

Довідково

Нагадуємо, що 9 серпня 2016 року детективами Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури викрито на хабарі у 150 тис. доларів США суддю Дніпровського районного суду міста Києва Миколу Чауса.

Незважаючи на очевидність злочину, що підпадає під частину 4 статті 368 Кримінального Кодексу України («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»), яка передбачає позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з конфіскацією майна суддю неможливо було затримати через його статус згідно чинного на той момент законодавства.

6 вересня 2016 року Верховна Рада України дала згоду на затримання та арешт судді Чауса, проте він заздалегідь покинув територію України і переховувався за кордоном.