У Саакашвілі трапляються епізоди втрати пам’яті – Ясько

Міхеїл Саакашвілі. Фото – GETTY IMAGES

У затриманого в Грузії експрезидента цієї країни, громадянина України Міхеїла Саакашвілі спостерігаються епізоди втрати пам’яті.

Про це народний депутат України Єлизавета Ясько заявила журналістам після відвідання Саакашвілі у Горійському військовому шпиталі, з посиланням на “Грузія online” пише “УП“.

“Він дуже слабкий і в цьому напрямку немає нічого нового. Можу ще раз сказати, що процес реабілітації має відбуватися на волі. Посттравматичний синдром, який має Міхеїл Саакашвілі, впливає як на фізичне, так і ментальне здоров’я. У нього спостерігаються епізоди втрати пам’яті, що викликано тим насильством і тортурами, яких він зазнав у Глданській в’язниці”, сказала Ясько.

За її словами, з урахуванням цих симптомів не можна переводити Саакашвілі до Руставської в'язниці.

Вона зазначила, що можливість присутності Саакашвілі на судовому процесі, запланованому на 22 грудня, переважно залежить від його стану здоров'я.

За оцінками президента центру "Емпатія" Маріам Джишкаріані, у третього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі є симптоми психічного розладу, але не такі, щоб завадити йому з'явитися на судовий процес. За твердженням лікарів, у Саакашвілі діагностовано посттравматичний стресовий розлад, у зв’язку з чим медики вважають недоцільним його повернення до пенітенціарної установи.

Як нагадує видання, 20 листопада затриманого Саакашвілі етапували з в’язниці до військового шпиталю в місті Горі, після чого політик відразу припинив 50-денне голодування.