У розслідуванні авіакатастрофи під Смоленськом несподіваний поворот

авіакатастрофа польського літака під Смоленськом осіннє листя ТАССЛітак, на облавку якого був президент Польщі та інші посадовці, розсипався ще в повітрі.

Про це заявив голова підкомітету з розслідування причин катастрофи в 2010 році польськог олітака під Смоленськом.

“Тепер ми знаємо з упевненістю, що літак розвалився в повітрі”, – сказав в ранковій передачі польського телебачення Вацлав Берчиньский, пише 112.ua.

“Ми проаналізували переговори пілотів з диспетчерською вежею. Розпад літака почалася задовго до наближення судна до злітно-посадкової смуги. Його частини були розкидані на десятки метрів перед тим, як впали на землю”.

Нагадаємо, авіаційна катастрофа з польськими урядовцями на борту сталася 10 квітня 2010 року. Президентський авіалайнер Ту-154 виконував рейс за маршрутом Варшава — Смоленськ. При заході на посадку на російський аеродром Смоленськ-Північний в умовах сильного туману літак, як припускають, зіштовхнувся з деревами, впав на землю і повністю зруйнувався. Загинули всі 96 осіб, хто був на його борту: 88 пасажирів і 8 членів екіпажу, в їх числі президент Польщі Лех Качиньський, його дружина Марія Качиньська, а також відомі польські політики, майже все вище військове командування, громадські й релігійні діячі. Вони прямували до Росії з приватним візитом в якості польської делегації на жалобні заходи з нагоди 70-ї річниці Катинського розстрілу.

Подія під Смоленськом стала найбільшою за кількістю жертв авіакатастрофою, в якій загинули перші особи держави.

Від часу катастрофи не вщухають суперечки між польськими й російськими експертами про справжні причини НП. Польська сторона неухильно звинувачує російських диспетчерів, в РФ всю відповідальність кладуть на пілотів літака.

Сьогодні в Польщі пройдуть жалобні заходи в день катастрофи президентського авіалайнера.