У російському Оренбурзі знесли будинок, в якому жив під час заслання Тарас Шевченко

На місці будинку в Оренбурзі, де під час заслання жив Великий Кобар, банк збудував  паркувальний майданчик для автомобілів.

Про знищення пам’ятки архітектури, пов’язаної з Україною, повідомив сьогодні на засіданні Кабміну міністр культури України Вячеслав Кириленко.

За його словами, будинок, де бував Шевченко, був пам’ятником архітектури і мав відповідний охоронний номер, однак це не зупинило забудовників і тамтешню російську владу від знесення історичної будівлі.

Як пише російське видання orenday.ru, знищили цей будинок влітку минулого року.

“У червні 2015 року в центрі міста зрівняли з землею пам’ятник федерального значення. За адресою вул. 8 Березня, 29 багато років стояв будинок, в якому у 1849 році під час заслання жив український поет Тарас Шевченко. Як кажуть очевидці, робітники буквально варварськи розбирали пам’ятний будинок. На місці нього зараз розташувалася автомобільна парковка банку «Русь»”, – пише видання.

Вандалізм розповсюдився не лише на будинок, а й на охоронну табличку, що була на будівлі і вказувала на її культурну та історичну цінність.

"Як виявилося, лежить табличка на в'їзді автопарковки, зараз занесена снігом. Можна сказати, що об неї витирають ноги...  Після знесення будинку її зобов'язані були передати державі на відповідальне зберігання. Цей факт - теж об'єкт кримінального розгляду", - заявило російське видання.

Так до знищення виглядав будинок, у якому на засланін в Оренбурзі жив Тарас Шевченко. Фото - orenday.ru
Так до знищення виглядав будинок, у якому на засланін в Оренбурзі жив Тарас Шевченко. Фото - orenday.ru