У Росії знайшли крайніх у війні з Україною. І це не Путін

Головними ініціаторами вторгнення Росії в Україну були керівник адміністрації президента Росії Сергій Іванов і генеральний директор корпорації «Ростех» Сергій Чемезов.

Про це заявив російський політолог і соціолог, президент дослідницького центру «Політична аналітика» Михайло Тульський, передає facenews.ua.

За його словами, саме Іванов і Чемезов — лідери найбільш мілітаристського угрупування в оточенні Путіна.

«Саме вони, в першу чергу, були ініціаторами війни з Україною, вони і підштовхували до неї Путіна (президента Росії. – Ред.). Вони збагачуються на війні», – підкреслив політолог.

Він нагадав, що Чемезов очолює головну військово-промислову монополію — корпорацію «Ростех», куди входить більшість заводів з виробництва зброї та вибухівки.

«Ті підприємства, які не входять в монополію, як, наприклад, виробник танків «Уралвагонзавод», управляються ставлениками Чемезова — його другом ще по Іркутську (після якого Чемезов служив разом з Путіним в КДБ в НДР) Олегом Сієнко і товаришем по службі по КДБ в НДР Євгеном Школовим. Чемезов — друг Іванова (коли в 2007 Іванов розглядався як один з двох кандидатів в майбутні президенти, Чемезов підтримав його, і пішли розмови, що Чемезов буде прем'єр-міністром при Іванові-президентові) і, ймовірно, ділиться з ними частиною доходів», - пояснив Тульський.

«Якщо ви подивитеся, хто реально самий головний в Криму і Севастополі — це повпред президента РФ Олег Белавенцев (розмова відбувалась до переводу Белавенцева на іншу посаду та включення Криму до складу Південного федерального округу РФ. — Ред.), про якого часто пишуть, що він нібито «ставленик» міністра оборони Шойгу — але це неправда. Белавенцев ще в кінці 1980-х років служив в КДБ в НДР разом з Путіним, Чемезовим і Щеголєвим (Ігор Щеголєв, помічник президента РФ, включений в санкційний список США. — Ред.), потім у 1999-2000 роках Белавенцев знову був заступником Чемезова за військово-промислового ФГУП «Промекспорт», і тільки після цього перевіреного путінця-чемезовца Белавенцева відправили путінським «смотрящим» до початково не путінського Шойгу», - зазначив Тульський.

Також політолог вказує на зв'язок російських диверсантів, колишніх ватажків «ДНР» Ігоря Гіркіна (Стрєлкова) та Олександра Бородая з російським бізнесменом, якого вважають причетним до так званої російської весни в Україні Костянтином Малофєєвим.

«А у нього (Малофєєва. - Ред.) в опікунській раді Фонду Василя Великого знаходиться Ігор Щеголєв, товариш по службі Путіна, Чемезова і Белавенцева з КДБ в НДР. Малофєєв також відомий тим, що купував акції для сина Сергія Іванова. Ці всі люди — кістяк путінського мілітаристського угрупування Іванова-Чемезова, яке організовує всі путінські війни і отримує від них фінансову вигоду», - додав Тульський.