У Росії колегія присяжних винесла вирок ще двом українським політв’язням. Рішення суду буде згодом

ф1Станіслава Клиха і Миколу Карпюка суд визнав винними у вбивстві російських військових під час війни в Чечні.

Рішення сьогодні винесла колегія присяжних. Про це із зали суду повідомляє кореспондент “Радіо Свобода” Антон Наумлюк у Facebook.

“Колегія присяжних визнала українців винними в участі в бойових діях проти федеральних військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу “Вікінг”, загибелі і пораненні декількох десятків російських солдатів.

Карпюк і Клих визнані винними. При цьому, на думку колегії, Клих заслуговує поблажливості. За час оголошення вердикту Карпюк спокійно стояв, тримаючись за прути клітки, зосереджено слухаючи. Клих читав газету і на те, що відбувається, не звертав уваг”, – написав журналіст.

Нагадаємо, Станіслава Клиха затримали у вересні 2014 року на території Росії, коли український журналіст приїхав у гості до вагітної дівчини. У березні того ж року був затриманий лідер Української національної асамблеї Микола Карпюк.

Російські слідчі стверджують, що в 1994 році Карпюк разом з Дмитром Корчинським і членами УНА-УНСО прибули на територію Чечні нібито "здійснювати напади та вбивства громадян, військовослужбовців Збройних сил РФ, а також співробітників правоохоронних органів". Крім того, у СК РФ заявляють, що Карпюк спільно з Олександром Музичком очолили банду під назвою "Вікінг", у яку також нібито увійшли Дмитро Ярош та Станіслав Клих.

У лютому 2016 року російська правозахисна організація "Меморіал" визнала Карпюка і Клиха політв'язнями.