У Росії пропонують змінити державний прапор Росії на прапор Російської імперії

11Депутат Держдуми Росії від ЛДПР Михайло Дегтярьов підготував законопроект про внесення змін у федеральний конституційний закон «Про державний прапор РФ». Відповідно до законопроекту, замість біло-синьо-червоного прапора вводиться чорно-жовто-білий.

На думку законодавця, возз’єднання з Кримом, створення Митного союзу і зростання патріотичних настроїв повинні відбуватися під прапором переможної епохи в російській історії, повідомляють «Известия».

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що в період повсюдного використання чорно-жовто-білого імперського прапора територія Росії значно збільшилася. Саме тоді до складу Росії вперше увійшли півострів Крим і територія Східної Пруссії, Аляска, Кавказ, Польща, Прибалтика, Середня Азія і Фінляндія.

«Під імперським прапором ми здобували блискучі перемоги, він здатний і сьогодні об'єднати всіх громадян Росії. - Вважає Дегтярьов. - Сучасний триколор, який повернув в метушні Борис Єльцин, з народом не обговорювався, ніяких досліджень не проводилося, всі рішення в країні початку 1990-х приймалися під диктовку американських радників».

«Ми говоримо - Росії 1152, а не 23 роки, символи держави повинні уособлювати її велику історію і велике майбутнє, духовне здоров'я визначає матеріальне благополуччя, а не навпаки. Потрібно, щоб люди задумалися, що за стяг майорить над Росією. Ми повинні повернути державний прапор, який відповідає відродженій славі держави », - упевнений депутат.

Вперше про використання чорного, жовтого та білого кольорів на російських прапорах згадується на початку XVIII століття.
Чорно-жовто-білим прапор Російської імперії був з 11 червня 1858 по 29 квітня 1896 року. Використання прапора поширювалося на урядові установи та адміністративно-казенні будівлі, а приватні особи могли використовувати тільки біло-синьо-червоний прапор.

Останньою чорно-жовто-білу символіку активно використовувала у тридцяті роки Російська фашистська партія.