У Росії кинули за грати ще одного українця

Московський міський суд засудив 73-річного екс-директора полтавського заводу “Знамя” Юрія Солошенко до шести років ув’язнення, визнавши його винним у шпигунстві на користь України.

Як повідомляє “Інтерфакс-Україна”, справу Солошенка Мосміськсуд почав розглядати на початку жовтня в закритому режимі, оскільки вона мала гриф “таємно”. Українцю висунули звинувачення за статтею 276 Кримінального кодексу РФ (шпигунство).

Читайте також: «Я готовий поїхати і дати свідчення», — Плотніцького викличуть на суд у справі Надії Савченко?

Раніше син засудженого Олександр підтвердив агентству факт арешту батька. За його словами, Солошенка-старшого затримали під час ділової поїздки до Москви в серпні минулого року.

“Всі знають, що його “підставив” знайомий, з яким він співпрацював і якому довіряв. Мій батько 50 років в оборонній промисловості. У нього були налагоджені контакти, так що і на пенсії до нього зверталися, що з одного, що з іншого боку … нічого секретного ні у нас, ні у росіян не було — це була єдина система”, — заявив Олександр Солошенко.

За його словами, усі звинувачення в шпигунстві, висунуті проти його батька — абсурдні.

Читайте також: Надія Савченко доступно пояснила російським прокурорам, хто такі сепаратисти

Чіткого розуміння, чому затримали батька, ні в кого немає. Варіанти: потрібні “шпигуни”, потрібні гучні справи,
— додав він.

Юрій Солошенко близько 20 років керував полтавським заводом “Знамя”. У 2010 році він пішов на пенсію. Державне підприємство “Виробниче об’єднання “Знамя” виробляло деталі для систем протиповітряної оборони. Через брак оборонних замовлень у 2012 році підприємство було визнано банкрутом.