У Раді заговорили про скасування підвищення мінімальної заплати

Підвищувати в Україні мінімальну зарплатню з липня 2021 року до 6,5 тисяч гривень недоцільно.

Таку думку в інтерв’ю ТСН висловив очільник податкового комітету Верховної ради Данило Гетманцев.

Він пояснив, що значне зростання мінімальної зарплати з січня і з липня 2021 року негативно вплине на інфляційні процеси в країні.

“Тиск на гривню є. Це очевидні речі, бо ми піднімаємо різко. Проте я би не переоцінював втрати бюджету від цього рішення. Бо втрати бюджету, які ми використовуємо на виплату зарплат бюджетникам за рахунок бюджету, компенсуються надходженнями податків. Тобто якогось колосального негативного впливу на бюджет ми не очікуємо взагалі.

Водночас не можна заперечувати додаткове навантаження на бізнес, на фонд оплати праці. Дійсно, підвищуючи заробітні плати, ми можемо отримати тінізацію зарплат, коли людей будуть переводити на пів ставки тощо. Так, в цьому є проблема. Тому мені здається, що оптимальною сумою для підвищення зарплати є 6 тисяч гривень, а не 6,5 тисяч гривеньн. Тобто я б зупинився на 6 тисячах”, – сказав Гетманцев про заплановане підвищення мінімальної зарплати в наступному році.

Глава податкового комітету Ради заначив, що він би збільшив мінімалку до 6-ти тисяч з січня 2021 року, а з наступним підвищенням зачекав би до кінця року.

“Тоді, мені здається, що ми б нормально пройшли цей рік. Адже це менше впливатиме і на інфляцію, і на податковий тиск на бізнес”, – підкреслив голова податкового комітету ВР.

Нагадаємо, зараз мінімальна зарплата в Україні складає 5 тисяч гривень. Проєкт держбюджету-2021 передбачає два підвищення мінімалки – до 6 тисяч із 1 січня і до 6,5 тисяч гривень із 1 липня.