У Раді проголосували за зміни до Податкового кодексу

275933

Верховна Рада України підтримала за основу і в цілому з правками законопроект №5132 “Про внесення змін у Податковий кодекс України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2017 році”. Відповідне рішення підтримали 235 народних депутатів, повідомляє 112 канал.

Зазначимо, зміни, запропоновані законопроектом, націлені створити умови для збільшення надходжень до бюджету та забезпечення збалансованості бюджету 2017 року, а також адаптації до норм Європейського законодавства.

Документом переглянуті у відповідності з вимогами пункту 4 розділу XIX Податкового кодексу України ставки оподаткування, визначені в абсолютних значеннях, з урахуванням індексів споживчих цін, індексів цін виробників промислової продукції, зокрема, акцизного податку, екологічного податку та рентної плати; переглянуті положення, у яких міститься прив'язка до розміру мінімальної заробітної плати, у зв'язку з підвищенням останнього; удосконалено деякі положення щодо адміністрування податку на додану вартість, рентної плати тощо.

Читайте також: В українському парламенті сьогодні буде «бюджетна ніч»?

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, законопроектом, зокрема, пропонується:

• в частині податку на додану вартість

- з метою запобігання утворення схем мінімізації податкових зобов'язань з використанням сільськогосподарських підприємств, які обрали спеціальний режим оподаткування ПДВ, та необґрунтованого бюджетного відшкодування ПДВ, пропонується встановити, що:

-- рахунки у системі електронного адміністрування ПДВ, які додатково відкриті сільськогосподарським підприємствам, які обрали спеціальний режим оподаткування ПДВ, закриваються з дня, наступного за граничним строком сплати податкових зобов'язань по грудень 2016 року, для платників, що вибрали квартальний податковий період – за ІV квартал 2016 року;

-- реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, складених сільськогосподарськими підприємствами, які обрали спеціальний режим оподаткування ПДВ за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, повинна бути здійснена не пізніше 15 січня 2017 року; реєстрація зазначених податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних не може здійснюватися з порушенням цього строку;

-- тимчасово, до 1 січня 2019 року:

не підлягають поверненню суми бюджетного відшкодування, розрахунок яких проведено за рахунок від'ємного значення, сформованого за операціями з придбання сільськогосподарських товарів/послуг, які не були фактично отримані одержувачем;

датою виникнення податкових зобов'язань за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг вважається дата відвантаження товарів, а датою зарахування сум податку на додану вартість до податкового кредиту за операціями з придбання таких сільськогосподарських товарів/послуг – дата отримання платником податку товарів/послуг.

• частини акцизного податку

- збільшити ставки акцизного податку на алкогольні напої на 20%, на виноробну продукцію та слабоалкогольні напої на індекс споживчих цін 12%, на тютюнові вироби на 30% специфічну і на 3 процентних пункту (з 12% до 15%) адвалорну;

- запровадити єдину ставку акцизного податку на дизельне паливо 125,5 Є за 1000 л замість диференційованої ставки 125,5 Е і 95 Е в залежності від вмісту сірки.

Читайте також: Повернення грошей «злочинної влади» в Україну відтягується

В даний час ставки акцизного податку на підакцизні товари значно нижче, ніж мінімальні, встановлені Директивами для Європейських країн. Зокрема, на тютюнові вироби в 6 разів, на горілку в 1,5 рази, дизельне паливо 2,6-3,5 рази (в залежності від вмісту сірки). Збільшення ставок акцизного податку буде сприяти наближенню норм законодавства Євросоюзу, скорочення споживання шкідливих для здоров'я товарів (алкогольні напої і тютюнові вироби).

• у частині рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України

- підвищити ставку рентної плати за користування радіочастотним ресурсом для радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації в діапазоні радіочастот 2300-2400 МГц і 2500-2690 МГц з 40,92 до 20 000,00 грн. за 1 МГц;

- ввести понижуючі та підвищуючі коефіцієнти до ставок рентної плати за користування радіочастотним ресурсом для стільникового радіозв'язку та радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації.

Підвищувальні коефіцієнти в розмірі 1,4 пропонується ввести за перевищення в одного користувача радіочастотного ресурсу оптимально необхідної ширини смуг радіочастот у відповідних діапазонах для впровадження технологій системи рухомого (мобільного) зв'язку четвертого покоління (LTE) і в розмірі 1,2 за неефективно мозаїчні смуги радіочастот.

Читайте також: Глава міжбанківської валютної біржі пояснив зрив курсу гривні і зробив прогноз (Відео) 

Разом з цим, у разі прийняття користувачами радіочастотного ресурсу заходів з метою залишення оптимально необхідної суцільної смуги радіочастот пропонується встановити понижуючий коефіцієнт 0,75.

• у частині рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України

- збільшити ставку рентної плати з 2,4 долара США за транзитне транспортування однієї тонни аміаку за кожні 100 кілометрів відстані відповідних маршрутів його транспортування до 4,8 долара США.

Перед голосуванням за законопроект Рада розглянула близько ста поправок до нього. Нардепи не підтримали поправки, винесені на голосування. Тоді Парубій на прохання Южаниной поставив на повторне голосування поправки № 9, 14, 39, 40, 41, 43, 63 і 118.

На повторному голосуванні Рада підтримала всі запропоновані Южаниной поправки, крім №9.

У свою чергу, Гройсман заявив, що уряд не підтримує поправку №43 і попросив поставити її на третє голосування.

Парубій закликав проголосувати за повернення до 43 поправці, Рада не проголосувала на неї, таким чином, підтримавши позицію уряду.

Зміни до бюджету внесли відповідно для збільшення мінімальної зарплати.